YouTube

Birtakım Meta çalışanları Facebook ve Instagram kullanıcı hesaplarını çalmış!

Meta, son günlerde epey güç vakitler geçiriyor. Son 16 ayda piyasa kıymetinin 3/4’ünü kaybeden şirket, mali tablolarda da uygun bir görünüm sunmuyor. Kelam konusu makûs gidişattan ötürü birçok donanım projesini iptal etmek zorunda kalan Meta, Metaverse konusunda ise Mark Zuckerberg’in ısrarı yüzünden geri adım atamıyor. Lakin geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir bilgi, Meta’nın tek sıkıntısının ekonomik olmadığını gösteriyor.

Wall Street Journal tarafından haberleştirilen olaya nazaran, 20’den fazla Meta çalışanı, güvenliklerinden sorumlu oldukları Facebook ve Instagram kullanıcılarının bilgilerini çalıp sonrasında bu kullanıcılardan şantaj ve tehditle para alıyorlarmış.

Bazı Meta çalışanları Facebook ve Instagram kullanıcı hesaplarını çalmış!

Üstelik bu durumu organize bir hata şebekesi haline gelerek yapan bu küme, dışarıdan yani siber korsanlardan yardım almayı da ihmal etmemiş.

Şu ana kadar kaç kullanıcının mağdur edildiği ve bu çalışanların kelam konusu prosedürle kendilerine ne kadarlık bir avantaj sağladığı konusunda rastgele bir bilgi verilmezken, kelam konusu bu skandalın uzun yıllar sürdüğü ve Meta’nın ise durumdan lakin geçtiğimiz yıl haberdar olduğu belirtildi. Tabi şirket bu durumu öğrenir öğrenmez kelam konusu çalışanlarının tamamını işten çıkarmış fakat yaptırımın yalnızca işten çıkartmakla hudutlu mı kaldığı yoksa sürecin mahkemelere mi taşındığı konusunda ise tekrar rastgele bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking