YouTube

Büyüklük Elon Musk’da kaldı: O hesabı affedip, kapatmayacağını duyurdu

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, ne yapıyor ne ediyor bir biçimde gündeme gelmeyi başarıyor. Twitter’ın sahibi olmadan evvel bunu başarabilmek için daha radikal çıkışlar yapması gereken ünlü milyarder, şimdilerde ise neredeyse her kelamı, her adımı ile istemsizce gündemi belirlemeye başladı. Elon Musk’ın haberlere husus olmasındaki son olay ise bir epey değişik.

Sosyal medyayı yakından takip edenlerin hatırlayacakları üzere, kısa mühlet evvel gündeme gelen bir üniversite öğrenci, geliştirdiği bir yazılımla Elon Musk’ın özel jetinin rotasını canlı bir formda Twitter’dan yayınlamaya başlamıştı.

Durumdan rahatsız olan ve öğrenciden bu kanalı kapatmasını isteyen Elon Musk olumsuz karşılık alınca, öğrenciye 5.000 dolar teklif etmişti. Lakin öğrencinin 50.000 dolar istemesi karşılığında ünlü milyarder bu öneriyi reddetmek zorunda kalmıştı.

Büyüklük Elon Musk’da kaldı: O hesabı affedip, kapatmayacağını duyurdu

İşte Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk’ın o öğrencinin hesabını kapatmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat dün akşam saatlerinde bu bahse ait bir açıklama yapan milyarder iş insanı, “Kendi şahsî bilgilerimin tehlikede olmasına rağmen, niyet ve tabir özgürlüğüne ne kadar ehemmiyet verdiğimi gösterebilmek için bu hesabı kapatmayacağımı bilmenizi isterim.” biçiminde konuştu. Her ne kadar Elon Musk’ın bu hareketi, platform için “reklam kokan hareketler” kategorisine tepeden giriş yapmış olsa da, tekrar de bu kadar hassas olduğu bir bahiste bile böylesi bir karar verebilmesi sahiden takdir-e şayan. Siz ne dersiniz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!