YouTube

Elon Musk Twitter davasında beklenmedik gelişme

Perşembe günü, Delaware Şansölye Mahkemesi Şansölyesi Yargıç McCormick, Musk’ın avukatlarının duruşmayı durdurma tarafındaki bir hareketinin akabinde duruşmayı 28 Ekim’e kadar erteledi.

Ancak, iki taraf ay sonuna kadar anlaşamazsa dava tekrar başlayabilir. McCormick “İşlem 28 Ekim 2022’de saat 17.00’ye kadar kapanmazsa, taraflara Kasım 2022 duruşma tarihlerini almak için o akşam e-posta yoluyla benimle irtibata geçmeleri talimatı verildi ”diye yazdı.

Duruşma, beş günlük duruşmanın başlamasından iki haftadan daha kısa bir mühlet evvel ve Musk’ın davada misyondan alınmasının planlandığı birebir gün geldi.

Elon Musk Twitter davasında beklenmedik gelişme

Haftanın başlarında Musk, finansmanını tamamlaması ve davanın ertelenmesi şartıyla, pay başına 54.20 dolarlık özgün fiyattan bir muahedeyi kabul edeceğini söyledi. Twitter, muahedeyi orjinal kaidelerinde kapatmak istediğini de doğruladı.

Ancak o vakitten beri iki taraf hala düzenlemenin detayları üzerinde tartışıyor. Bloomberg, Musk’ın platformdaki bot sayısı nedeniyle Twitter’a dava açmasına müsaade verecek bir karar istediğini bildirirken, New York Times, Twitter’ın hissedarlarına ödeme yapılana kadar davayı iptal etmek istemediğini bildirdi.

Musk’ın avukatları, şirketin muahedeyi tehlikeye attığını tez ederek, “Twitter evet yanıtını kabul etmeyecek” diyerek dosyalamalarındaki uyuşmazlıklara atıfta bulundu. McCormick uyuşmazlığa tartı vermedi, fakat Twitter’ın Musk’ın davayı sürdürme hareketine karşı çıktığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!