YouTube

Elon Musk Twitter’ı satın alırsa, Donald Trump platforma geri dönecek!

Dünyanın en güçlü insanları listesinde açık orta önder olan Elon Musk’ın gündemini uzun müddettir Twitter alım süreci meşgul ediyor. Bilindiği üzere birinci olarak Nisan ayının birinci günlerinde başlayan bu süreç tam nihayete ereceği sırada, Elon Musk masayı dağıtmış ve alımdan vazgeçtiğini duyurmuştu. Bunun üzerine iki taraf mahkemelik olmuşsa da, bu defa Elon Musk’ın satın alımı yapmak istemesi lakin Twitter idaresinin bu sefer da nazlanması yüzünden 17 Ekim’de görülecek olan dava tarafların mutabakat ihtimalini konuşmaları için Kasım ayına ertelenmişti.

İşte git gide yılan kıssasına dönen bu süreci yakından takip eden bir isim daha var: Donald Trump. Eski Amerika Birleşik Devletleri Lideri, seçim sürecinde yaptığı açıklamalar ve seçimi kaybetmesiyle birlikte paylaştığı içerikler yüzünden Twitter tarafından hesabı kapatılmıştı.

Elon Musk Twitter’ı satın alırsa, Donald Trump platforma geri dönecek!

Amerikalı toplumsal medya devi tarafından yapılan açıklamalarda, kullanım kuralları içerisinde en katı olarak uygulananın, hiçbir vakit hiçbir kullanıcının şiddete davet paylaşımları yapamayacak olmasının geldiğini belirtti. İşte bu yüzden Twitter şu an ki haliyle kaldığı sürece Donald Trump’ın platforma dönmesi bir epey sıkıntı. Lakin Elon Musk, kim olursa olsun kalıcı yasaklamalara karşı olduğunu lakin kısa periyodik dondurmalara karşı olmadığını açıklamıştı. İşte Twitter’a geri dönmek için can attığı konuşulan Donald Trump için en güzel senaryo tam da bu yüzden Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması olarak görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom