YouTube

Elon Musk, ünlü ismin ipini çekti: Artık geriye dönmesi bir epey sıkıntı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması, toplumsal medya dünyasının bir anda apayrı bir boyuta evrilmesine neden oldu. Platformu satın aldığı birinci günden bu yana başvurduğu usullerle herkesin yansısını çeken ünlü milyarderin bu hareketleri ise en çok rakiplerinin işine yaradı.

Nitekim Twitter hesaplarını donduran yahut büsbütün kapatan yüz binlerce kullanıcı, bu eksikliği Instagram ve TikTok ile doldurmaya çalışıyor. Öte yandan bu kadar çok kişinin Twitter’ı terk etmesinden rahatsız olan Elon Musk ise, devayı genel bir af çıkartmakta bulmuş ve ortalarında eski Amerika Birleşik Devletleri lideri Donald Trump’ın da olduğu binlerce yasaklı hesabı tekrar etkin etmişti.

Elon Musk, ünlü ismin ipini çekti: Artık geriye dönmesi bir epey zor

İşte Elon Musk’ın affettiği ve hesabının açıldığı birinci gün kendisine kutlama bildirisi attığı ünlü rapçi Kanye West, bir defa daha Twitter’dan kovuldu. Bu gelişmeye ait ortaya pek çok sav atılsa da, Kanye West’in neden tekrar hesabının kapatıldığını şahsen Elon Musk cevapladı.

Bir Twitter kullanıcısının Kanye West’in hesabının yine açılmasını talep etmesi üzerine cevap veren ünlü milyarder, “Elimden gelenin en düzgününü yaptım fakat o kurallara uymak yerine şiddete teşvik etmeyi seçti. Bu bizim kurallarımıza nazaran yasaklı bir davranıştır.” kelamlarını sarf etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking