YouTube

Google, Donald Trump’ın Truth Social’ının Play Store’a girmesine müsaade veriyor

Truth Social, Apple’ın App Store’unda şubat ayında piyasaya sürüldü, lakin şimdiye kadar Android kullanıcıları hizmetin web sürümünü kullanmak yahut uygulamayı diğer yerlerden yüklemek zorunda kaldı. Google’ın, fizikî tehditler ve şiddeti teşvik eden içerik de dahil olmak üzere uygulamada içerik denetleme problemleri işaretlediği bildirildi.

Google, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip uygulamaların, şiddet içeren tehditler üzere berbata kullanım emelli davranışları önlemeye yönelik siyasetlere ve bu kuralların uygulanmasına yönelik sistemlere sahip olmasını kural koşuyor. Truth Social’ın hizmeti, ağustos ayında Android’de birinci sefer başlatılmaya çalışıldığında bu standartları karşılamadı. Fakat şirket görünüşe nazaran artık bu telaşları çözmüş durumda.

Google, Donald Trump’ın Truth Social’ının Play Store’a girmesine müsaade veriyor

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, “Uygulamalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği tesirli bir halde denetleme ve şiddeti teşvik edenler üzere sakıncalı yayınları kaldırma ihtiyacı de dahil olmak üzere geliştirici yönergelerimize uymaları şartıyla Google Play’de dağıtılabilir” dedi.

Truth Social, bu siyaset üzerinde fazladan incelemeye tabi tutulan tek uygulama değil. Google, geçen ocak ayında Parler’ı uygulama mağazasından çıkardığında tıpkı şartları gösterdi. Uygulama geçen ay eski haline getirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi