YouTube

İngiltere toplumsal medyaya direkt olarak müdahale edecek

Dijital, Kültür, Medya ve Spor sekreteri Michelle Donelan yaptığı açıklamada, siyasetçilerin, Kanal göçmen geçişlerini “olumlu bir ışık” olarak gösteren görüntülerin yasaklanması için yasa tasarısını değiştirmeyi önereceklerini söyledi. Donelan’a nazaran bu klipler göçmenlik yasası ihlallerine “yardım ve yataklık ediyor”. Çocukların cinsel istismarı gereci (CSAM) ve terörist içerikte olduğu üzere, internet platformlarının geçişle ilgili imajları süratle geri çekmesi gerekecek.

Kültür sekreteri, önerilen öteki değerli değişiklikleri detaylı olarak açıkladı. Kıdemli şirket başkanları, çevrimiçi çocuk güvenliği gerekliliklerini göz arkası etmeye “rıza verirler yahut göz yumarlarsa” mahpus cezasıyla karşı karşıya kalabilecek. Platformların, LGBTQ dönüşüm terapisi uygulamalarını tanıtan içeriği de kaldırması gerekecek. Tasarının rastgele bir istikametinin ihlali, 18 milyon pounda yahut bir şirketin global cirosunun %10’una varan para cezalarına yol açabilecek.

İngiltere toplumsal medyaya direkt olarak müdahale edecek

Değişiklikler, yasadışı göçmenler için sık sık geçiş alanı olan Dover’a hizmet eden Natalie Elphicke üzere Muhafazakar milletvekillerinin baskısı sonrasında geldi.

Yeni kararlar, önlemin sansür manasına geldiğini tez eden Electronic Frontier Foundation üzere eleştirmenleri tatmin etmeyecek üzere görünüyor. Eleştirmenler tasarının uçtan uca şifreleme kullanımına yönelik müdafaaları aşındırarak mahremiyete ziyan vereceğinden ve değişikliklerin Birleşik Krallık’ta ikamet edenlerin çevrimiçi olarak söyleyebileceklerini sınırlayabileceğinden telaş ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al