YouTube

Instagram data indirme nasıl yapılır? [Veri Arşivi]

2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram günümüzün en tanınan toplumsal platformu. Instagram’da kimi kolay süreçler orta menülerde yer alıyor ve bu nedenle herkes tarafından bilinmiyor. Bunlardan biri de kullanıcıların hesap hareketlerini denetim edebildiği ve hatta bilgilerinin bir kopyasını indirebildiği ”Hareketlerin” sekmesi. İşte Instagram data arşivi indirme nasıl yapılır? sorusunun cevabı!

Instagram bilgi arşivi indirme

Instagram kullanıcılarına bilgilerini kontrol etme ve yönetme konusunda tam yetki veriyor. Burada yalnızca birkaç adımda ulaşılabilen Hareketlerin sekmesi sayesinde platformda geçirilen mühlet, daha evvel paylaşılan fotoğrafların ve görüntülerin görüntülenmesi, etkileşimler, arşivlenenler ve yakında silinenler de dahil olmak üzere hesaptaki çeşitli hareketler denetim edilebiliyor.

Bunun dışında kullanıcıların hesaplarında denetim sağlamak için sıklıkla tercih ettiği bir başka usul ise bilgilerin bir kopyasının indirilmesi. Bu, Instagram’dan fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi ve daha fazlasını içeren bir kopyasının talep edilmesi manasına geliyor.

Bu noktada platformun istenen belgeyi e-posta adresinize gönderdiğini ve birtakım durumlarda 14 güne kadar gecikmelerin de yaşandığını belirtelim. Lakin çoklukla bu süreyi bulmuyor ve bilgiler birkaç dakika içerisinde kullanıcı tarafına ulaşıyor.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.

Adım 2: Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.

Adım 3: Açılan pencereden Hareketlerin sekmesine gidin.

Adım 4: Üstte da bahsettiğimiz üzere burası hareketlerin yönetilmesi ve denetim edilmesi için kullanıcılara sunuluyor. Instagram’dan dataların bir kopyasını istemek için en altta yer alan ”Bilgilerini indir” seçeneğine tıklayın.

Adım 5: Bu noktada Instagram sizden kullanıcı datalarınızı içeren belgenin gönderilmesi için bir e-posta talep edecek. Alt kısma bunu yazın ve ”İndirme Talep Et” seçeneğine dokunun. Son olarak açılan ekrana Instagram şifrenizi girin ve ileri deyin.

Adım 6: Instagram bilgi indirme süreci tamam. Instagram mümkün olan en kısa müddette talep ettiğiniz belgeyi belirttiğiniz e-posta adresine gönderecek. Son olarak evrakın spam klasörüne düştüğü birtakım durumlar da oluyor. Bu nedenle orayı da denetim etmenizde yarar var.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking