YouTube

Instagram Reels nasıl çekilir? Çok izlettirecek teknikler

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin günümüzün en tanınan toplumsal medya platformu olan Instagram’da son periyotta en çok üretilen içeriklerin başında Reels’ler yer alıyor. Bunun sebebi ise kısa müddette çok büyük kitlelere ulaşma bahtı sunması. TikTok kullanıcılarının hayli aşina olduğu bu yapıya adapte olmak isteyenler için Instagram Reels nasıl çekilir? sorusunu cevaplıyoruz. Ayrıyeten daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyenler için Instagram Reels izlenme artırma taktikleri ile karşınızdayız.

Instagram Reels nasıl çekilir?

Birbirinden farklı formatlara sahip olan Instagram, son vakitlerde Reels özelliği ile daha da çok ilgi çekiyor. Reels formatının en besbelli özelliği ise kısa olması oluyor. Bu da izlemelerin daha da artmasına imkân sağlıyor.

Instagram Reels görüntüleri daha çok TikTok fenomenlerinin görüntülerini Instagram üzerinden paylaşmasıyla birlikte besbelli olmaya başladı. Fakat sonrasında Reels, her kullanıcının kullanmaya başladığı bir özellik haline geldi. Bununla birlikte de insanların en çok merak ettiği soru, “Instagram Reels görüntüsü nasıl çekilir?” oldu.

Instagram’ın kendi içerisinde yer alan araçlarla Reels görüntüsü çekmek mümkün. Görüntünün hazırlık basamakları ise şu biçimde:

  • Instagram taşınabilir uygulamasından hesabınıza giriş yapın.
  • Instagram ana sayfada çıkan ‘+’ işaretine tıklayın ya da ana sayfanızı yana kaydırın. Akabinde ‘Reels’ kısmını seçin.
  • Sonrasında ise altta yer alan yuvarlak butona basılı tutarak çekime başlayın. Çekiminize efekt eklemek istiyorsanız alt kısımdaki seçenekleri tercih edin. 
  • Son olarak ise müzik, görüntü saniyesi, görüntü suratı, zamanlayıcı üzere ayarlamaları sol kenardaki kısımdan düzenleyebilirsiniz.
  • Video çekiminin tamamlanmasından sonraysa kapak fotoğrafınızı istediğiniz üzere seçip paylaşın.

TikTok’tan alışık olduğumuz bu görüntü formatı sayesinde Instagram üzerinden gelir elde eden çok fazla kullanıcı var. Bilhassa YouTube’taki uzun soluklu görüntülerden sonra Reels’ler sayesinde kısa görüntüler çekerek gelir elde etmek, daha kolay üzere duruyor. Lakin Instagram Reels görüntülerinin izlenmesi için kimi kıymetli noktalar var.

Instagram Reels İzlenme Artırma Yolları

TikTok’ta olduğu üzere Instagram Reels’lerde de pek çok akım oluşmaya başladı. Kullanıcılar Reels paylaşımı yaparken kimi çekimler için epey ihtimam gösteriyor. Bu da paylaşımların belli süreliğinde tanınan olmasını ve beraberinde de etkileşimi sağlıyor. Bu nedenle Reels ile etkileşim elde etmek isteyenler Reels akımlarını takip edebilir. Böylelikle keşfette de öne çıkabilir.

Efektler ve sesler kullanın

Instagram Reels etkileşimi birtakım ögelere nazaran artıp azalabiliyor. Çekim yaparken kullanıcıların kullanabileceği pek çok efekt ve ses yer alıyor. Bu sesler ve efektler sayesinde de görüntünüze olan ilgiyi artırabilirsiniz. Bilhassa sesler, görüntülerinizin izlenmesinde kıymetli bir etken olarak yer alıyor.

Hesabınızın şekline uygun içerikler hazırlayın

Özellikle son vakitlerde çabucak hemen herkesin Instagram hesabının farklı bir tarzı var. Bununla birlikte Reels çekerken de bu üslubu korumak içeriklerin etkileşiminde artış görmenize yardımı olur. Ayrıyeten bu sayede profilinize girin birisi dışardan baktığında stilinizi anlayabiliyor.

Düzenli içerik oluşturun

Instagram Reels’lerinizin etkileşim alması için tertipli bir formda içerik üretmek epeyce kıymetli bir yere sahip. Bir tane Reels yükledikten sonra birkaç hafta ya da ay içerik koymamak, sizi takip eden bireylerin sıkılmasına neden olur. Bunun için de belirli günlerde içerik koymak son derece tesirli olur.

Özellikle kimi günlerde ve saatlerde Instagram daha da ağır oluyor. Kullanıcılar genelde çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri Instagram’ı daha fazla kullanıyor. Bundan ötürü da etkileşim elde etmek için bu günlerde Reels paylaşmak gerekiyor.

Orijinal içerikler hazırlayın

Instagram Reels görüntülerinde her ne kadar akımlara uymak etkileşimi artırsa da farklı içerikler oluşturmak daha da ilerlemenize yardımcı olur. Bunun için de hem yeni hem de yepyeni içerikler üretmek etkileşimi artırmanıza katkı sağlıyor. Bilhassa son vakitlerde dans ve komik Reels’ler daha da ilgi çekiyor.

Açıklama ve Hashtag ekleyin

Instagram’da Reels paylaşırken kullanıcılar Reels’lerini gönderi olarak paylaşıyor. Bu Reels’lerin düzenleme sırasında ise açıklama, konum ve hashtag kullanımı yapmak gerekiyor. Bu sayede görüntüleriniz daha fazla kullanıcının önüne çıkar. Hashtag’leriniz ise daha çok görüntünüzle ilgili olmalıdır.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al