YouTube

Instagram’a neler oluyor: Durduk yere öyküleri silinenlerin sayısı arttı

Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir modülü. Gittiğimiz yerlerden yediğimiz yemeklere kadar neredeyse her şeyi paylaştığımız bu mecraların başında Instagram geliyor. Her ne kadar toplumsal medya kavramı epey geniş bir kümesi tanım ediyor olsa da, bu kavramı en güzel özetleyen isimlerden birinin Instagram olduğu bir gerçek. İşte tam olarak bu nedenle, Instagram’da yaşanacak bir kusur, öteki toplumsal medya uygulamalarından çok daha fazla ses getiriyor. Tıpkı son birkaç gündür olduğu üzere.

Gerek ünlü paylaşım sitesi Reddit’de gerekse de başka bir değerli toplumsal medya platformu Twitter’da lisana getirildiğine nazaran, Instagram kullanıcılarından kimilerinin kıssaları son birkaç gündür sebepsiz yere siliniyor. Aslında sebepsiz demek çok da hakikat değil zira Instagram otomatik olarak gösterdiği sebepte, bu öykülerin topluluk kurallarını ihlal ettiğini belirtiyor.

Instagram’a neler oluyor: Durduk yere öyküleri silinenlerin sayısı arttı

Ancak gelin görün ki fotoğrafları silinen kullanıcılar bu türlü bir durumun olmadığından son derece emin. Üstelik bu iddiayı lisana getirenlerin sayısı o denli üç beş kişi de değil.

İşte bu şikayetlerin artması üzerine harekete geçen ve çoklukla de toplumsal medya dünyasına yönelik verdiği bilgilerle tanınan bir Twitter hesabı (@hammodoh1), Instagram’dan alınan bilgilere nazaran sistemsel bir derdin olduğunu ve nitekim de birçok öykünün gereksiz yere kaldırıldığını doğruladı. Bu yanlışın gerisinde yatan sebebin Instagram’ın yeni bir özelliğinin test edilmesi sırasında ortaya çıkan bir kusur olduğunu duyuran Twitter hesabı, bu açıklamasıyla yüreklere su serpmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!