YouTube

Intel NUC’a 3000 MHz RAM Desteği

İlk kutu açılışını Ali ile gerçekleştirdiğimizden beri NUC incelemesi beklediğinizi biliyoruz. Emin olun biz de sizin kadar bu eseri incelemek istiyoruz lakin Intel’in eseri bize gönderirken içinde SSD ve RAM olmadığını söylemesi, inceleme için eseri bekletmemize sebep oluyordu. Aygıtı 2400 MHz bellek ile incelemek istemiyorduk açıkçası. Bu bağlamda G.Skill’deki arkadaşlarımız ile irtibata geçtik ve kendilerinden 3000 MHz SO-DIMM talep ettik.

Tayvan’dan buraya bir eser getirmek kolay iş değil. Hele ki gümrükten geçen eserlere vergi üstüne vergi eklenirken satışını yapmayacağımız test eserleri bile bazen takılabiliyor. Bu o kadar keyfi bir durum ki, birebir aynı eser bize ulaşırken Donanımhaber’e gönderilen paketin gümrüğe takıldığı haberini alıyoruz. Biz de işi talihe bırakmak istemedik ve Computex ziyaretimiz esnasında eseri direkt G.Skill’in kendisinden alalım dedik.

G.Skill sağ olsun bize 16 GB kapasiteli, DDR4-3000 MHz suratında çalışan F4-3000C16D-16GRS modellerini sağladı. Biz de ofise gelir gelmez bunları NUC’a taktık. Tabi işin eğlenceli kısmı burada başlıyor. NUC’un içini açtığımızda aygıtta halihazırda 32 GB, DDR4-2400 MHz suratında çalışan bellekler takılı olduğunu gördük. Üstüne üstlük bir de RAID SSD heyetimi mevcut idi. SSD’lere dokunmadık lakin RAM’leri 3000 MHz’e terfi ettik. XMP’yi e devreye soktuk, BIOS güncelledik ve Windows 10 sürüm 1903 kurduk. Artık Hades Canyon NUC’u test etmeye hazırız! Beklemede kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!