YouTube

Kaçak Lig TV izleyenler dikkat! Polis konutunuzu basacak!

İnternet sayesinde sinema ve dizilere korsan formda erişilebiliyor. Bu yasadışı teknikler de yayıncıların milyonlarca para kaybetmesine yol açıyor. Ülkemizde de futbol maçları kaçak yollarla binlerce kişi tarafından izleniyor.

Bugün ortaya çıkan bir habere nazaran, BeinSports’un ve öbür kurumların şikayeti üzerine Süper Lig maçlarını kaçak şekilde izleyen binlerce meskene baskın gerçekleştirilecek.

Kaçak maç izlemek ağır sonuçlara neden olabilir

Ortaya çıkan haberdeki bilgiler, kaçak maç izleyen şahıslara baskın düzenleneceğini gösteriyor. Bu baskının uyarı niteliğinde olacağı söyleniyor. Bu yapılacak ihtarda, kaçak maç izleyenlerin büyük cezalarla karşılaşabileceği söylenecek.

İlk etapta binden fazla haneye ihtar baskını yapılacağı bildiriliyor. Daha sonra ise bu baskınların artması ve kaçak yayıncılığın büyük bir ölçüde önüne geçilmesi hedefleniyor. Böylelikle milyonlarca lira zararın önüne geçilecek.

Korsan formda maç izleyenlerin veritabanı da oluşturuldu

Kaynak, kaçak maç yapan kişilerin listesinin de yapıldığını aktardı. Veritabanda yer alan kişilere ikaz baskını yapılacak ve büyük cezalarla karşılaşabileceği söylenecek.

Buna ek olarak Emniyetin, yurt dışı kaynaklı halinde Süper Lig maçlarını kaçak bir biçimde yayınlayan yayın ağları konusunda Fransa, Hollanda ve Almanya Emniyetleri ile irtibat kurduğu da söyleniyor.

Bu baskınlarla kaçak yayıncılığın önüne geçilmesi en büyük önceliklerden olduğu bildiriliyor. Böylelikle yayın kuruluşları artık daha fazla zarara uğramayacak. Dünya genelinde kaçak yayıncılığın şirketlere büyük kayıplar yaşattığı biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al