YouTube

Microsoft kendi taşınabilir oyun mağazasını açıyor!

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak oyun piyasasında elini daha daha güçlendirmeyi hedefliyor. Şirketin, Blizzard’ı satın alma teşebbüsü şu anda İngiltere’nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından araştırılmaya devam ediyor. Microsoft öteki yandan ise taşınabilir aygıtlardaki varlığını da artırma niyetinde.

Xbox mağazası Google Play ve App Store’a rakip olacak

Gelen bilgilere nazaran taşınabilir oyun piyasasında gücünü artırmak isteyen Microsoft, bunun için taşınabilir mağaza oluşturmayı hedefliyor. Ortaya çıkan dokümanlara nazaran Microsoft taşınabilir platformlarda kendi Xbox mağazasını açabilir.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı da bünyesine katması sonucunda taşınabilir de dahil olmak üzere çeşitli aygıtlar için yeni oyunlar geliştirmesi bekleniyor. Yeni oyunların yanı sıra modebil için sunulacak yeni oyun mağazası da Microsoft’un bu husustaki ciddiyetini deliller nitelikte.

Activision Blizzard’ın mevcut oyuncu topluluklarını temel alan şirket, Xbox Mağazasını taşınabilir aygıtlara ölçeklendirmeye çalışacak ve oyuncuları yeni bir Xbox Taşınabilir Platformuna çekmeyi hedefleyecek. Microsoft’un sızdırılan evraklarında bu bilgilerin yer aldığı kaydedildi.

Böyle bir atak ise büyük riskleri de içerisinde barındırıyor. Birden fazla kullanıcının uzun vakittir Google Play Store ve App Store mağazalarını kullandığını düşündüğümüzde, bu alışkanlıkların bitirilmesi epeyce sıkıntı olabilir. Microsoft, yeterli bilinen ve tanınan içerikler sunarak oyuncuları kendisine çekmeyi amaçlayacaktır.

Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine katması ile birlikte Call of Duty: Mobile ve Candy Crush üzere oyunları da içeriklerine katacak. Şirket bilhassa bu iki oyun ile birlikte taşınabilir pazarında da elinin güçlü olacağına inanıyor. Microsoft, Activision Blizzard’ın taşınabilir oyunlarının ve yan gelirlerinin, 2022’nin birinci yarısında şirketin gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturduğunu açıkladı.

İngiltere’de Microsoft ve Activision Blizzard birleşmesi hâlâ inceleme altında. Bu birleşme Brezilya’da ise onaylanmış durumda. Satın alma sürecinin ne vakit tamamlanacağı ise şimdi netlik kazanmadı. Pekala siz Microsoft’un taşınabilir oyun mağazası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!