YouTube

Netflix’ten Xbox ve Nvidia’ya baş tutan oyun hamlesi!

Yayın devi Netflix, oyun pazarındaki yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Şirketten gelen son açıklamada, Netflix’in birinci kere cloud gaming (bulut oyun) stüdyosu kurduğu söz edildi. Halihazırda dört oyun stüdyosuna sahip olan platform, Netflix Gaming ile Xbox Cloud Gaming yahut GeForce Now’a baş tutabilir.

Netflix Gaming için bulut oyun stüdyosu kuruldu

Netflix Gaming Lider Yardımcısı Mike Verdu, Netflix Gaming’in bulut oyun kesimindeki potansiyeli araştırdığını söyledi. TechCrunch’a konuşan Verdu, şirketin bulut oyun teklifini ve kullanıcılara yönelik oyunlar sunma fikrini “ciddi halde incelediğini” söz etti.

Netflix’in halihazırda 14 taşınabilir oyun üzerinde çalıştığı bildirildi. Fakat şirketin planları çok daha büyük. Verdu’nun açıklamasına nazaran, 55 oyun için yol haritası çizilmiş durumda. Bunlar ortasında Stranger Things üzere Netflix’in tanınan serileri ve SüngerBob gibi karakterlere dayalı üretimler yer alıyor.

Netflix’e bağlı kurulan cloud gaming stüdyosu, faaliyetlerini Kaliforniya’da yürütecek. Şirkete yöneticilik yapacak kişi ise Overwatch’u da yöneten eski Blizzard grup önderi Chacko Sonny olacak. Ayrıyeten stüdyonun konsola yahut VR’a yatırım yapmayacağı tabir edildi.

Netflix Gaming ile sunulan oyunların en az yüzde 50’si yepyeni içeriklere dayanacak. Halihazırda sunulan oyunlar ortasında Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Exploding Kittens, The Queen’s Gambit’ten ilham alan bir satranç oyunu bulunuyor.

Mobil uygulama araştırma platformu Apptopia tarafından hazırlanan son bilgiler, Netflix Games kapsamında sunulan oyunların ne durumda olduğunu ortaya koydu. Android ve iOS üzerinde sunulan oyunlar toplamda 23,3 milyon sefer indirildi. Bu, kullanıcıların yüzde 1’inden daha azını temsil ediyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom