Teknoloji

O ülkelerin yatırımcıları Bitcoin için euroyu ve poundu terk ediyor.

Dünya çapında birden fazla fiat para ünitesinin çöküşünün ortasında, kripto para piyasası güçleniyor üzere görünüyor ve yatırımcıların bakışlarını Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) üzere dijital varlıklara çevirmeye yönlendiriyor.

O ülkelerin yatırımcıları Bitcoin için euroyu ve poundu terk ediyor.

İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki yatırımcılar, kripto piyasası istihbarat platformu Messari tarafından 29 Eylül’de yayınlanan bilgilere ve tablolara nazaran rekor sayılarda Bitcoin satın almak için sterlin (GBP) ve euro (EUR) satıyorlar.

Platform şunları açıkladı:

“Birleşik Krallık ve AB’den bu bireyler para ünitelerinin kıymetinin düştüğünü gördükçe, Bitcoin için tesirli bir formda pound ve euro satıyorlar. Bu yalnızca oynaklığı yakalamak için bir ticaret olsaydı, Mayıs 2021’de ve katiyen Mart 2020’de emsal artışlar görürdük.”

Bitcoin için EUR ve GBP satan yatırımcılar. Kaynak: Messari

27 Eylül’e kadar uzanan grafiğe nazaran 22-27 Eylül ortasındaki haftada EUR ile alınan günlük Bitcoin hacmi 50.000’e ulaştı ve tıpkı sayı Sterlin cinsinden yapılan BTC alımları için de rapor ediliyor.

Ethereum için de fiat ticareti

Aynı vakitte, kripto analitik platformu, yatırımcıların Bitcoin’den daha küçük bir ölçekte de olsa Ethereum için EUR ve GBP fiatlarında süreç yaptığını söyledi. Messari’nin 30 Eylül’de yayınladığı tweet’e nazaran:

“Ethereum, İngiltere ve AB’den bireylerin fonlarını ETH’ye çevirdiğini gördü, lakin Bitcoin ile tıpkı ölçüde değil. Ethereum hacimleri GBP karşısında yükseldi, lakin bu doruklar 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında sıkıntısız ticaret günlerinde görülenlere benziyordu.”

Platform ayrıyeten, “Ether, son para ünitesi devalüasyonlarında BTC ile misal bir teklif görmüyor” diyerek, Bitcoin’e karşı GBP/EUR ile misal grafikler yayınladı:

Ethereum için EUR ve GBP satan yatırımcılar. Kaynak: Messari

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi