Teknoloji

ÖTV matrah limitleri artırıldı! İşte yeni fiyat listesi

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile arabalardaki ÖTV matrah fiyatları güncellendi. Sizler için şimdiki matrah limitleri ile arabalar için yeni fiyat listesi oluşturduk.

Matrah limitleri güncellendi! İşte yeni araba fiyatları

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, geçtiğimiz günlerde ÖTV indirimi yerine matrah güncellemesi yapılacağını açıklamıştı. 1 Aralık’ta yürürlüğe girmesi beklenen matrah düzenlemesi, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile gece yarısı yayınlandı.

Yeni matrah limitlerine nazaran, ÖTV matrahı 184 bin TL’yi aşmayan ve silindir hacmi 1600 cc kıymetini geçmeyen araçlar için ÖTV oranı yüzde 45 olarak güncellendi. 1600 cc silindir hacmini geçmeyen arabalarda 250 bin ila 280 bin TL ortasında ÖTV matrah fiyatı olan modellerde ise bu oran yüzde 70 olarak belirlendi.

Motor silindir hacmi 2000 cc üzeri olan arabalarda ÖTV matrah hududunun olmadığını belirtmekte yarar var. Büsbütün elektrikli olan arabalarda de ÖTV matrah limitleri değiştirildi. Motor gücü 160 kW bedelini geçmeyen ve ÖTV matrahı 700 bin TL’yi aşmayan modellerde ÖTV oranı yüzde 10 olarak güncellendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking