YouTube

Razer’dan USB suratını ikiye katlayan güncelleme!

Oyuncu ekipmanları konusunda epeyce tezli olan Razer, oyun için tasarlanan dizüstü bilgisayarlarıyla da büyük beğeni toplamış durumda. Artık ise yeni güncelleme ile birlikte markanın dizüstü bilgisayar modeli büyük bir gelişim daha kaydediyor.

Razer, yeni BIOS güncellemesi ile USB suratını katlıyor

AMD Ryzen 6000 işlemcisine konut sahipliği yapan 14 inçlik Razer Blade modeli yeni bir BIOS güncellemesi ile değerli bir etap kaydediyor. Yapılacak güncelleme ile birlikte değerli değişikliklere mesken sahipliği yapması beklenen Razor Blade 14’te en kıymetli ayrıntı ise USB temas suratının iki katına çıkması olacak.

Ortaya çıkan son raporlara nazaran, Razer yakında Blade modeli için USB Type-C temas noktalarına en yeni USB 4 dayanağını sunacak. Böylelikle bilgisayar üzerindeki transfer suratı 20 GBPS’den 40 GBPS’ye çıkarak iki katına çıkmış olacak. Razer, bu güncellemenin Thunderbolt uyumlu harici aygıtların da bu sürat artışından faydalanabileceğini açıkladı.

Razer transfer suratını artırarak aslında Ryzen 6000 işlemcisinin potansiyeline kavuşmasını sağlamış oldu. Hâli hazırda USB 4 takviyesini sunan Ryzen 6000 işlemciye sahip olan bilgisayar, yapılacak olan yazılım güncellemesi ile birlikte iki kat transfer suratı sunacak.

Güncelleme birebir vakitte Windows 11’in mecburî kıldığı tedbirlerin üzerine yeni donanım tabanlı güvenlik tedbirleri ekleyen Microsoft Pluton güvenlik işlemcisini de etkin hâle getiriyor. Bu süreç bilgisayar performansına tesir etmese de güvenlik manasında epey değerli görülüyor.

Razer Blade 14 yeni güncellemelerle birlikte transfer suratında hayli değerli bir adım atıyor. Birebir vakitte Microsoft Pluton ile birlikte Windows 11 ile gelen güvenlik tahlillerine donanım tabanlı dayanak sunulmuş olacak.

Peki siz Razer’ın sunduğu yeni USB ve transfer suratı ve güvenlik güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al