YouTube

Steam’in eş vakitli kullanıcı sayısında yeni rekor!

Valve tarafından geliştirilen, dijital dağıtım, hak idaresi, çok oyunculu oynanış ve bağlantı imkanı sunan Steam, eş vakitli kullanıcı sayısında yeni bir rekora imza attı. 2022 yılı itibariyle bir oyun satın almak istendiğinde uğranılan birinci mecralardan biri olan platform, oyun kesiminin günden güne genişmesiyle ve genişlemesiyle daha fazla kullanıcıya ulaşıyor ve popülaritesini de artırıyor.

Steam eş vakitli kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırdı

Steam hakkında paylaştığı bilgilerle ön plana çıkan SteamDB‘ye nazaran dijital oyun dağıtım platformu 23 Ekim 2022 saat 17:00 itibariyle 30 milyon çevrim içi kullanıcı sayısını aştı. Bu kullanıcıların 8.5 milyonu da oyun içerisindeydi.


Steam eş vakitli kullanıcı

Bilindiği üzere platform, bu yılın başında 28 milyon eş vakitli kullanıcı düzeylerine ulaştı. Avustralya ve Tayvan üzere ülkelerin nüfuslarından bile fazla olan bu rekor dün itibariyle 30 milyon 32 bin 5 ile tazelendi. Bunun dışında önümüzdeki devirlerde bu düzeylerin daha da üstlere çıkması bekleniyor.

SteamDB, Steam haftanın en çok satanlar listesini de güncelledi. Buna nazaran Valve’ın el konsolu Steam Deck, geçen hafta da dorukta yer aldı. 28 Ekim 2022’de çıkacağı açıklanan Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada ise Persona 5 Royal var.

İşte Steam haftanın en çok satan oyunları:

  1. Steam Deck
  2. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2
  3. Persona 5 Royal
  4. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2
  5. RimWorld – Biotech
  6. Football Manager 2023
  7. UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection
  8. Gotham Knights
  9. Red Dead Redemption 2
  10. Gotham Knights

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom