YouTube

Teknoloji devi Meta da daha fazla dayanamadı!

Dünya epey zahmetli bir süreçten geçiyor. Birinci olarak 2019 yılının sonlarına yanlışsız ortaya çıkan COVID-19 salgınıyla başlayan süreç, maalesef günümüzde farklı sebeplerden ötürü derinleşerek devam ediyor. Halbuki, dünya genelinde hakim olan görüş pandeminin sona ermeye başlamasıyla birlikte, yavaş yavaş her şeyin yoluna gireceği formundaydı. Bununla birlikte her ne kadar pandemi bu yılın ortalarından itibaren yeterliden güzele tesirini kaybetmiş olsa da, geride adeta bir enkaz bıraktı.

Normal şartlar altında, enkaz bile toparlanmak için bir başlangıç olabilirdi lakin baş gösteren global enflasyon ve Rusya Ukrayna savaşı bırakın toparlanmayı, işlerin daha da içinden çıkılmaz bir hale bürünmesine neden oluyor. İşte tüm bu olumsuz senaryolar karşısında, bugüne kadar bir biçimde direnmeye çalışan Meta’da artık sürat kesmeye ve biraz geri çekilmeye karar verdi.

Teknoloji devi Meta da daha fazla dayanamadı!

Hatırlanacağı üzere teknoloji devi, Mayıs ayında yaptığı açıklamayla işe alımları yavaşlatacağını ve biraz piyasaları izlemek istediğini duyurmuştu. Fakat Bloomberg tarafından haberleştirilen son bilgiye nazaran şirket, iktisat piyasalarının geleceğini pek de parlak görmüyor olsa gerek, işe alımları süresiz bir halde durdurdu. Bunun manası artık şirket ikinci bir karara kadar yeni işe alımda bulunmayacak. Aslında öbür devasa teknoloji şirketlerinin bu kararı çoktan uygulamaya almış olduğu düşünüldüğünde Meta’nın bu atağı kimseyi şaşırtmadı. Fakat asıl can sıkan şey, böylesi büyük bir şirketin bile yakın vakitte bir şeylerin düzgüne gideceğini düşünmemesi oldu. Ne diyelim, umarım Meta yanılır ve yakın vakitte her şey yoluna girmeye başlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!