YouTube

Tweet atmak paralı hale geliyor! Twitter’ın sonu olur!

Artık yavaş yavaş 2022 yılını geride bırakmak üzereyiz. Bununla birlikte bu yılın akılda kalan teknoloji olayları nelerdir diye sorsak, muhtemelen aklınıza gelecek birinci hadise Elon Musk ile Twitter ortasında yaşananlar olacaktır. Hakikaten de yılın birinci çeyreğinde ateşlenen fitil uzun bir mühlet dünya gündeminde kalmış, sonunda Elon Musk spam hesapları mazeret göstererek mutabakattan çekilmişti. Lakin ortaya çıkan yeni sızıntılar, Elon Musk’ın bu hususta ne kadar çılgın fikirlerinin olduğunu ortaya koydu.

Elon Musk ile kardeşi Kimbal Musk ortasında geçen konuşmaların sızdırılmasıyla birlikte, Elon Musk’ın Twitter’da atılacak her tweet için fiyat talep etme hayalinin olduğu anlaşıldı.

Tweet atmak paralı hale geliyor! Twitter’ın sonu olur!

Kardeşine yaptığı açıklamada, aklında bir fikrin bulunduğunu söyleyen ünlü milyarder, atılan her tweet yahut retweet’in blockchain üzerinde depolanabileceğini ve bunun karşılığında da kullanıcılardan her paylaşım için 0,1 dogecoin alınabileceğini belirtti.

Bu gayesinin ardında yatan sebebin spam ve bot hesaplardan kurtulmak olduğunu lisana getiren ünlü milyarderin saklıdan saklıya para kazanma isteğinin olduğu da herhalde tartışmasız bir gerçektir. İşte şayet Elon Musk Twitter’ı satın alır ve nitekim de hayalindeki fikri uygulamaya koyarsa, bugünün kuruyla atacağınız her 10 tweet için 1-TL ödemeniz gerekebilir. Pekala bu planlar hayata geçer mi işte onu da vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom