YouTube

Twitter beklenen büyük yeniliği kullanıma sundu!

Şirket, uzun vakittir beklenen özelliği Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuyor, lakin sırf Twitter Blue aboneleri için. Bu seçenek şimdi ABD’de öbür pazarlarda mevcut değil.

Bir tweet gönderen ve bir-iki yazım kusuru yaptığını fark eden Twitter Blue abonelerinin, düzenleme yapmak için 30 dakikaları olacak. Bu müddet zarfında beş sefere kadar değişiklik yapabilirler. Şeffaflık ismine, düzenlenen tweet’lerde “son düzenleme” ve son değişikliğin vaktini okuyan değiştirilmiş bir vakit damgası bulunacak. Zaman damgasını tıkladığınızda tüm düzenleme geçmişini göreceksiniz.

Twitter, Nisan ayında, en sonunda bir düzenleme düğmesini test etmeye başladığını söylemişti. Özelliğin bir düzenleme geçmişi ekranı içerebileceğine dair öncü belirtiler de vardı. Eylül ayının başında Twitter, aslında bir düzenleme düğmesi oluşturduğunu söyledi. Ayın sonunda bir test tweet’i yayınladı ve birkaç gün sonra düzenleme düğmesi hayata geçti.

Twitter beklenen büyük yeniliği kullanıma sundu!

Şirket hala bu özelliği teknik olarak test ediyor: aylık 5 dolarlık Twitter Blue hizmetinin Labs kısmının bir modülü olarak mevcut olacak. Ayrıyeten, bir dayanak sayfasına nazaran sırf orjinal tweet’leri düzenleyebilir ve tweet’leri alıntılayabilirsiniz. Mesaj dizileri, cevaplar, retweetler, sabitlenmiş tweet’ler, Muhteşem Takip tweet’leri ve üçüncü taraf uygulamalarda tasarladığınız tweet’ler üzere birçok tweet tipi düzenlenemez.

Yine de bu bir başlangıç. Twitter’ın düzenleme düğmesine yaklaşımı, işleri olabildiğince şeffaf tutmak açısından mantıklı. Haber kuruluşlarının açıklamalar yahut daha fazla detay geldikçe viral hale gelen bir son dakika haberi tweet’inde değişiklik yaptığını hayal etmek kolay. Tahminen Twitter düzenleme düğmesini herkese açarsa zararsız yazım yanılgılarını düzeltebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom