YouTube

Twitter büyük bir skandala daha imza attı!

Geri dönüşü, Elon Musk’ın “yasaları çiğnemeyen yahut fecî spam yapmayan” kullanıcılara “genel af” teklifinin bir modülü üzere görünüyor. Anglin, Montana’da yaşayan Musevilere karşı bir taciz kampanyasına liderlik ettiği için 2019’da mahkeme tarafından 14 milyon dolar ödemeye yönelik bir karardan kaçtığı için şu anda saklanıyor.

Anglin, hesabının denetimini tekrar ele geçirdikten kısa bir mühlet sonra, Kanye West olarak bilinen rapçi Ye’yi savunmak için tweet attı. Anglin, Ye’nin yakın tarihli InfoWars röportajına atıfta bulunarak, “Hitler’i sevdiğinizi söylemek pek de kıymetli değil,” dedi. “Bu kimsenin umurunda değil.

Twitter büyük bir skandala daha imza attı!

Adam 80 yıl evvel öldü.” Ye’nin Alex Jones ile berbat şöhretli röportajı, rapçinin Adolf Hitler’e olan “aşkını” ilan ettiği ve Holokost’u inkar ettiği bir içeriğe sahipti. Anglin daha sonra da Ye’nin 2024 başkanlık kampanyasını onaylayan bir tweet attı.

Hesabın geri verilmesi, Twitter’ın Ye’nin hesabını, Davut Yıldızı’nın bir gamalı haçla birleştirilmiş bir fotoğrafını tweet attığı için askıya aldığı hafta içinde gerçekleşti. Anglin, Elon Musk’ın şirketi devralmasının akabinde Twitter’a dönen birkaç önde gelen beyaz milliyetçiden sırf biri. Yazılım mühendisi Travis Brown tarafından yapılan bir kestirim, Twitter’ın 27 Ekim’den bu yana Richard Spencer ve Patrick Casey’ye ilişkin olanlar da dahil olmak üzere 12.000 kadar hesabı geri yüklediğini gösteriyor.

Açıkça neo-Nazi olan tek bir kişinin bile geri dönmesi, muhtemelen sivil haklar kümeleri, reklamcılar ve hükümetlerin Elon Musk’ın platformu ele alışına ait dehşetlerini güçlendirecek. 26 Kasım’da milyarder, nefret söylemi izlenimlerinin son vakitlerde geçen yılın ekim ayına nazaran azaldığını sav etmişti. Bununla birlikte, Dijital Nefretle Gayret Merkezi, Karalama Zıddı Birlik ve çevrimiçi platformları inceleyen başka kümelerden elde edilen bulgular, Musk’ın devralmasından bu yana Twitter’da nefret telaffuzunun yaygınlığında çarpıcı bir artış olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking