YouTube

Twitter kullananlar dikkat! Bu sızıntı doğruysa Elon Musk’ın başı büyük dertte!

Dünyanın en varlıklı isimleri ortasında yer alan Elon Musk’ın sahip olduğu toplumsal medya platformu Twitter, devasa bir veri sızıntısı ile yine gündeme çıktı. Siber güvenlik uzmanlarının bildirdiklerine nazaran bu yeni sızıntı, 200 milyonu aşan Twitter kullanıcısının kıymetli bilgilerini kapsıyor. Datalar ortasında kullanıcıların e-posta bilgileri yer aldığı söyleniyor. Ayrıyeten bunların internette yayınlandığı da aktarıldı.

200 milyondan fazla Twitter kullanıcısının e-posta adresi çalındı

Önemli bir siber güvenlik firması olan Hudson Rock’ın yöneticilerinden Alon Gal, Twitter’da yeni bir veri ihlali yaşandığını açıkladı. Bilgilere nazaran 200 milyondan fazla Twitter kullanıcısının dataları ele geçirildi.

Bu ele geçirilen Twitter verileri ortasında kullanıcıların e-posta bilgisi yer alıyor. Gal, 200 milyon kişinin e-posta bilgilerinin internette yayınlandığını aktardı.

Alon Gal bu data sızıntısının çok sayıda bilgisayar korsanlığına ve amaçlı kimlik avına yol açacağını belirtti. Gal, bunun en kıymetli sızıntılardan birisi olduğunu belirtti.

Diğer taraftan bu data sızıntısının Elon Musk devrinden evvel yaşanıp yaşanmadığı şimdi bilinmiyor. Twitter, bu husus hakkında rastgele bir açıklama yapmadı.

Geçen ay da 400 milyon kişinin verisi çalınmıştı

Bir bilgisayar korsanı, 400 milyondan fazla kişinin Twitter bilgilerini ele geçirdiğini argüman etmişti. Bu sızıntıyı kıymetli şahısların bilgilerini “numune” olarak paylaşıp kanıtlamaya çalışan korsan, dataları silmek için Elon Musk’tan 200 bin dolar istemişti.

Bazı sanayi analistleri, bu bilgi ihlali haberlerinin Elon Musk’ın Twitter periyodundan sonra arttığına dikkat çekti. Bu çaptaki data ihlalleri sebebiyle Twitter’a verilecek olan muhtemel cezaların Elon Musk’a güç günler geçirteceği de argüman edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al