YouTube

Twitter satışında roller değişti: Artık de Twitter satışı onaylamıyor!

Elon Musk ile Twitter ortasında yaşanan olayların, son vakitlerin en karmaşık satın alım sürecini doğurdu diyebiliriz. Birinci olarak Nisan ayının başlarında bir açıklama yapan Elon Musk, Twitter paylarının %9,2’sini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Bu açıklamadan kısa bir mühlet sonra ise, Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında alabilmek için teklifte bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Her iki taraf fiyat konusunda mutabakata varınca, satış süreci süratli bir formda ilerlemeye başladı. Ancak Elon Musk, sürecin sonuna hakikat Twitter’ın kendisine kâfi bilgileri vermediğini ve kendi araştırmalarına nazaran platformdaki bot sayısının açıklananın 4 katı olduğunu tez ederek muahedeyi bozmuştu.

Twitter satışında roller değişti: Artık de Twitter satışı onaylamıyor!

Tabi bu atak karşısında Elon Musk’ı satın almaya zorlamak için dava yolunu seçen taraf Twitter oldu.

Ancak bu etaptan sonra işler daha karışık hale geldi. Dava süreci devam ederken, Twitter idaresine mahkeme üzerinden bir teklifte bulunan Elon Musk, anlaştıkları meblağdan platformu satın almak istediğini iletti. Buraya dikkat, zira davanın konusu aslında Elon Musk’ı Twitter alımı konusunda zorlamaktı. Lakin gelen bu teklif karşısında Twitter yönetimi beklenen karşılığı vermeyerek bu fiyata satışın yapılmayacağı karşılığını verdi. Yani artık de Twitter muahede kararlarına uymak istemiyor. Sonucun ne olacağını ise 17 Ekim’de görülecek mahkeme karar verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi