YouTube

Twitter’da sular durulmuyor! Elon Musk işten çıkarmalara devam diyor!

Twitter, Elon Musk periyodundan itibaren gündemde daha sık yer edinmeye başladı. Bilgi sızıntıları ve Elon Musk’ın şirkete getirdiği yenilik ve değişiklikler derken işten çıkarma gelişmeleri de bir yandan devam ediyordu.

Şimdi ise Twitter, yeni bir işten çıkarma sürecine daha imza attı. Açıklamalara nazaran Twitter, içerik kontrolü, dezenformasyon ve nefret telaffuzları üzere bahislerinde çalışan gruplarında personal kesintisi yapma kararı aldı.

Twitter’da işçi kesintilerinin gerisi ardı kesilmiyor

Bugünkü işten çıkarma kararı ise Singapur ve İrlanda’nın başşehri olan Dublin kentinde yer alan ofislerde çalışan işçileri etkiliyor.

İşten çıkarılan bireylerin tam sayısı muhakkak olmasa da “en az bir düzine” olarak belirtildi. Çıkarılan önemli kişiler ortasında Asya-Pasifik bölgesinin “site bütünlüğü başkanı” Parıltı Azhar Bin Ayon ve gelir siyaseti işinden sorumlu yönetici Analuisa Dominguez yer alıyor.

5 bin kişi işten çıkarılmıştı

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığında işçi kesintilerine başlayacağını belirtmişti. Musk devrinden beri toplamda şirketin 7 bin 500 çalışanından 5 bin kişi işten çıkarıldı.

Veri ihlalleri artmaya başladı

Endüstri analistleri, Musk’ın Twitter’ın başına geçtiğinden beri toplumsal medya platformundan sızdırılan verilerin artmaya başladığını söz etti.

Geçtiğimiz haftada 200 milyon Twitter kullanıcısının e-posta bilgileri sızdırılmış ve bunlar internette satışa çıkarılmıştı.

Bu sızıntıdan evvel ortalarında eski ABD Lideri Donald Trump ve değerli şahısların bilgilerinin yer aldığı öbür bir data ihlali yaşanmıştı. Bu sızıntı, 400 milyonu aşan kullanıcının kritik bilgilerini içeriyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking