YouTube

Twitter’da yesyeni bir devir başlıyor

Elon Musk tarafından satın alınmak istenmesiyle birlikte teknoloji ve toplumsal medya dünyasının gündemine oturan Twitter, ortadan geçen neredeyse 6 ayın sonunda yeni sahibine kavuşmuş lakin bu gelişme bile şirketin süratlice kendi işlerine geri dönmesine kâfi olmamıştı. Fakat artık suların yavaş yavaş durulmaya başladığını ve bundan sonraki süreçte, Twitter’ın çoklukla yeni özellikleriyle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Katıldığı bir soru-cevap etkinliğinde Twitter ile ilgili birtakım sorulara karşılık veren ünlü milyarder, başındaki Twitter’ın şu an kullandığımız platformdan çok daha farklı bir yer olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında gelecekteki planlarının bir kısmından bahsetmeyi de ihmal etmeyen Elon Musk’ın en değerli kelamlarından biri de, Twitter’ın finansal süreçlerin yapılabileceği bir yer haline getireceğine dair beyanlarıydı.

Twitter’da yepisyeni bir periyot başlıyor

Bu açıklamalara nazaran Elon Musk, Twitter’ı PayPal usulünde bir yapıyla iç içe geçirmek istiyor. PayPal’ın kurucu takımına bakıldığında bu isimlerden birinin de Elon Musk olması, aslında ünlü milyarderin bu mevzudaki deneyimlerinin de anlaşılmasını sağlıyor. İşte kendi deneyimlerinden yararlanmak isteyen Elon Musk’ın maksadı, Twitter’ı insanların para transferlerini yapabildiği hatta birikimlerini saklayabildikleri bir yer haline getirmek.

Tabi burada akıllara bir soru geliyor: Beşerler neden bankalar yahut PayPal üzere seçenekler varken, Twitter’ı tercih etsin? Şimdilik bu sorunun cevabını biz bilmiyoruz fakat Musk’ın bu husus hakkında çok önemli planlarının olduğu kesin. Bakalım önümüzdeki günlerde bu bahse ait ne üzere gelişmeler yaşanacak?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!