YouTube

Ubisoft’tan üç oyun için iptal kararı!

Oyun sanayisi son yıllarda büyük markaların ve ünlü oyunların tesiri altına girmişti. Oyuncuların yeni alışkanlıklarını göz önünde bulunduran Ubisoft da Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Rainbow Six ve The Division üzere oyunlara yük vermiş durumda. Lakin şirket buna karşın istenen başarıyı bir türlü gösterebilmiş değil.

Ubisoft son devirde 7 oyun projesini iptal etti

Tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz ışığında oyun sanayisinde de pazar dinamikleri de değişkenlik gösteriyor. Bu durumdan en çok etkilenen markalardan birisi de Ubisoft oldu. Şirket yaptığı bir açıklama ile Skull and Bones oyununun bir kere daha ertelendiğini duyurdu.

Bu gecikme haberi ise Ubisoft için buzdağının yalnızca görünen kısmı olarak nitelendiriliyor. Son periyotta düşünceli günler geçiren Ubisoft, mevcut oyunlarına ve hizmetlerien odaklanmak ismine şimdi duyurulmamış üç projeyi daha iptal etti.

Ubisoft’un son devirde ortaya koyduğu kimi oyunlar beklentilerin epey altında kaldı. Lakin sıkıntılar yalnızca bununla hudutlu değil. Şirket yek bir mâli yıl içerisinde 7 farklı projeyi rafa kaldırmış durumda. Öbür yandan Ghost Recon Frontline, Hyper Scape ve XDefiant ise başarısız olmaktan kurtulamadı. 2021 ya da 2022’de tanıtılması beklenen Division: Heartland ise büsbütün unutulmuş durumda.

Ubisoft’un bu hususta en umut verici olan projesi Assassin’s Creed Infinity’nin tanıtımına ise uzun bir müddet daha var. 2021’in başlarında çıkması beklenen The Prince of Persia: The Sands of Time’ın yenilenen versiyonu hakkında da şimdi bir haber yok. 2021’de duyurulan Splinter Cell’in yeni versiyonundan da olumlu haberler gelmiyor.

Tüm bu gelişmelerin ışığında Ubisoft’un payları de büyük darbe almış durumda. 2018 yılında payları 103 euroya kadar çıkan şirketin aktüel pay kıymeti ise 24 euroya kadar geriledi. Görünen o ki oyun piyasasındaki güçlü şirketlerden olan Ubisoft hayli makûs günler geçiriyor.

Şirketin bu durumdan kurtulmak için kısa mühlet içerisinde oyunlar konusunda önemli ve başarılı adımlar atması gerekiyor. Pekala siz Ubisoft ve oyun siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al