Telefon

WhatsApp masaüstü, durum güncellemelerini yeni bir yere daha ekliyor

WhatsApp, uzun müddettir masaüstü sürümünün özelliklerini artırmak için yeni özelliklerini test ediyor. Bugün WABetaInfo, yeniden blog hesabından paylaştığı yazıda WhatsApp’ın masaüstü sürüm için tekrar bir yenilik üzerinde çalıştığını duyurdu. Pekala, bu yenilik nedir ve ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, masaüstü sürümünde durum güncellemesini sohbet içinde gösterecek

WABetaInfo’nun bugün blog hesabından paylaştığı yazıda WhatsApp, masaüstü sürümünde durum güncellemelerini sohbet içinde göstereceği paylaşıldı. Bu yenilik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, durum kısmına gelmeden masaüstünde sohbet üzerinden paylaşımları sohbet içerisinden görecek. Durum güncellemeleri, Instagram’da olduğu üzere profil fotoğrafının etrafında yeşil renk halkayla kendini belirli edecek.


WhatsApp masaüstü sohbet içinde durum

Mobil uygulama, uzun müddet evvel bünyesine paylaştıktan 24 saat mühlet sonra kaybolan durum güncellemelerini getirdi. Durum güncellemeleri, Instagram üzerinde de olduğu üzere birebir halde WhatsApp’tan da sessize alınabiliyor. Yenilik sayesinde kullanıcılar, sessize aldığı kişinin durumuna da isterse sohbet içerisinden bakacak.

WhatsApp masaüstü için sohbet içi durum güncellemesi; Android beta için 2.22.19.17 sürümünde 1 Eylül tarihinde, iOS beta için 22.18.0.70 sürümünde ise 20 Ağustos tarihinde duyuruldu. Yeniliğin uygulamanın kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik aşikâr değil.

Anlık haberleşme uygulaması ek olarak masaüstü sürümde Aramalar eklentisi test ederken Anket özelliğini de kullanıma sundu. Aramalar sekmesi, arama sekmesini taşınabilir sürümüyle senkronize edecek ve geçmişi gösterecek. Anket ise bilhassa kümeler konusunda uyuşmazlığı ortadan kaldıracak. Dünyada en çok kullanıcısı olan uygulama, masaüstü sürümünün kullanım tecrübesini düzgünleştirmek ismine çalışmalar yapıyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan gelmesini istediğiniz bir yenilik var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking