YouTube

WhatsApp’a yeni özellik geliyor! Bu özellik biraz can sıkıcı olabilir

WABetaInfo, iOS için 22.19.0.73 WhatsApp beta güncellemesinde yeni bir özelliğin test edildiğini duyurdu. Yenilik, birinci olarak iki yıl evvel geliştirilmeye başlanmıştı ama kararlı sürüme gelmeden ertelendi. Yeni özellik sayesinde iOS WhatsApp kullanıcıları, tarihe nazaran bildiri üzerinden arama yapacak.

Tarihe nazaran arama

WhatsApp, bir müddet evvel sohbet içi ileti arama özelliğini tüm kullanıcılarına sundu. Bu özellik, sohbet içerisindeki arama yerine söz yazarak bildirinin içinden eşleştirmeyle sonuçların çıkmasını sağlıyor. Platform, artık de bunu genişleterek WhatsApp kullanıcılarının tarihe nazaran arama yapmasını sağlayacak.

Bireysel ve küme sohbetlerinde kullanılacak işlev, üstte yer alan görseldeki üzere görünecek. İleti aramaya tıkladıktan sonra klavyenin çabucak üzerinde yer alacak takvim sembolü sayesinde tarih atlayarak belirlenen vaktin iletilerine ulaşılmış olacak.

Tarih şimdi aşikâr değil

Tarihe nazaran arama özelliği, kimi iOS WhatsApp beta kullanıcılarına sunuldu. İşlevin ikinci sefer test edildiği için kısa mühlet içinde kararlı sürüme gelmesi bekleniyor. Lakin ne vakit geleceği şimdilik muhakkak değil.

WABetaInfo, ek olarak WhatsApp masaüstü sürümü için geçtiğimiz hafta birçok yeniliğin test edildiğini duyurdu. WhatsApp masaüstü sürüme Aramalar sekmesi ve Sessiz Alma Kısayolu eklenecek. Aramalar sekmesi sayesinde, taşınabilir ve masaüstü sürüme bağlı WhatsApp hesabı senkronize olacak ve arama geçmişi iki aygıtta da yer alacak. Sessize Alma Kısayolu sayesinde de kümeler, masaüstü sürümden kolay yoldan susturulmuş olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking