YouTube

YouTube insafa geldi o özelliğini herkesin beğenisine sunacak

Video izleme platformu denilince akla yıllardır gelen birinci isim tabi ki YouTube oluyor. Google’ın görüntü izleme platformu her ne kadar vakit zaman hem global hem de mahallî rakiplerle uğraşmak zorunda kalsa da, gelinen noktada tepede tek başına olmanın haklı gurunu yaşadığı kesin.

Bununla birlikte şayet bir marka, bir dalda ziyadesiyle güçlenirse ve o alanda kâfi rekabet seviyesi yoksa, artık kesim o markadan sorulur hale gelecek ve marka git gide tekelleşerek başına buyruk davranmaya başlayacaktır. İşte YouTube’un yaptığı da tam olarak bu. O denli ki birinci başlarda yalnızca bir tane olan sonrasında sayısı ikiye çıkan geçilemeyen reklamların artık 5’e hatta 10’a kadar çıkabileceğini biliyoruz. Tabi bu stratejinin maksadı, kullanıcıları YouTube Premium’a geçirmek. Tıpkı 4K izleme seçeneğinde olduğu üzere.

YouTube insafa geldi o özelliğini herkesin beğenisine sunacak

YouTube uzun bir vakittir test ettiği 4K görüntü izleme seçeneğini sırf Premium kullanıcılarının beğenisine sunacaktı. Bugüne kadar gelen tüm raporlarda bu bilginin bilakis bir şey okumadık. Fakat özelliğin beta sürecinin sona ermesine artık günler kala, YouTube’tan şaşırtan bir açıklama geldi ve bu özelliğin bütün kullanıcılar için kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Yani anlayacağınız şayet YouTube’u 4K tecrübesi ile keşfetmeye alıştıysanız ve fiyat ödemeden bu tecrübeden artık yararlanamayacağınız için üzülüyorsanız, merak etmeyin ünlü sosyal medya devi kararından vazgeçti. Bu vazgeçişin gerisinde hangi sebeplerin bulunduğu bilinmese de, sonuç itibariyle fiyatsız sürümün böylesi hoş bir özelliği elinden kaptırmamış olması son derece memnunluk verici.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom