YouTube

“Black Panther: Wakanda Forever” Kasım gişe rekoru kırdı: 180 Milyon dolarlık açılış!

Disney ve Marvel’in harika kahraman devam sineması Black Panther: Wakanda Forever, 175 milyon dolar ile 185 milyon dolar olarak öngörülen aralığın ortasında birinci çıkışını yaparak, 180 milyon dolarlık mükemmel bir açılış hafta sonu ile birinci haftasını geride bıraktı. Bu, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın hala yılın en büyüğü olan 187 milyon dolarlık birinci çıkışını ve 2018’deki birinci Black Panther’ın 202 milyon dolarlık açılış hafta sonu satışını geride bırakırken, Wakanda Forever en büyük rekoru kırdı. Kasım ayındaki birinci çıkış, 2013’ün Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak’ı da geride bıraktı.

İlk Black Panter, tüm vakitlerin altıncı en büyük çıkarı olan 700 milyon dolarlık şaşırtan bir ölçü ile müddetini tamamladı. Daha sonra, rapor edilen 200 milyon dolarlık bir bütçeye karşı global olarak 1.3 milyar dolar ile gişesi kapandı. Marvel artık yılın en büyük beş açılış hafta sonundan üçüne sahip; Thor: Love and Thunder birinci çıkışında 144 milyon dolar, 2022’nin öbür en yeterli hafta sonu çıkışları ortasında Jurassic World Dominion 145 milyon dolar, The Batman 134 milyon dolar ve Top Gun: Maverick 126 milyon dolar yer alıyor. Marvel’ın şirket içi sıralamasında, Wakanda Forever’ın 180 milyon dolarlık birinci çıkışı, Captain America: Civil War’ın (179 milyon dolar) hemen önünde yer alıyor. Demir Adam 3 ise 174 milyon dolar çıkar sağlamıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom