YouTube

ChatGPT nasıl kullanılır? Ne işe fayda?

Günümüzde yapay zekâ alanında geliştirilen teknolojiler sayesinde insan gücünün yerini bilgisayarlar aldı. Bilhassa son vakitlerde teknoloji dünyasında yankı uyandıran yapay zekâ sohbet uygulaması olan ChatGPT, gündeme oturmayı başardı. Bununla birlikte uygulama, en merak edilen mevzulardan biri haline geldi. İşte bilmeyenler için ChatGPT nasıl kullanılır ve ne işe fayda?

ChatGBT nasıl kullanılır?

ChatGPT, insan lisanını anlayabilen ve epey detaylı bir formda metinler üreten yapay zekâ sohbet robotu olarak karşımıza çıkıyor. San Francisco merkezli araştırma şirketi olan OpenAl tarafından geliştirilen ChatGPT’nin yapabilecekleri ise neredeyse sınırsız.

Yapay zekâ tabanlı sohbet robotu olan ChatGPT kullanımı ise makul bir mühlet boyunca ücretsiz olarak yer alıyor. Robotu kullanmak için ise 18 yaşından büyük olmanız ve OpenAl üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturmanız kâfi oluyor.

Aşağıda yer alan adımları takip ederek ChatGPT sohbet robotunu kullanabilirsiniz:

  • Öncelikle “openai.com” internet sitesine gidin.
  • Sonrasında şayet OpenAl üyeliğiniz varsa giriş yapın. Hesabınız yoksa “Sign up” kısmından üye olun.
  • Son olarak da hesabınıza giriş yaptıktan sonra açılan ekrandan ChatGPT’yi kullanmaya başlayın.

ChatGBT ne işe fayda?

Farklı soruları cevaplamadan, sevdiğiniz birine mektup yazmaya, eser tavsiyesi almadan yakınınızdaki satıcıları öğrenmeye kadar sayısız işi ChatGPT tarafından halletmeniz mümkün. Bunun yanı sıra bu eser geniş bir bilgi havuzuna sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Bunun için de kullanıcıların tercihlerine uygun olarak kişiselleştirilen sonuçlar yer alıyor. Bundan ötürü da ChatGPT, sizin için hikâye, şiir, müzik, kod vb. içerikler üreterek özgün oluyor.

Bu sohbet robotu hem bilgi hem iş hem de cümbüş alanlarında yarar sağlamanıza yardımcı oluyor. Ayrıyeten ChatGPT’den istediğiniz vakit teklif almanız da mümkün. Bu teklifler içerisine çeviri takviyesi, ödev yardımı veya kod yazımı üzere dayanaklar yer alıyor. ChatGPT, özellikle işletmelerin işine yarayacak üzere duruyor. Bu da müşteri takviyesi, idare yahut optimizasyonlar ilgili takviyeleri içeriyor.

Peki, siz ChatGPT hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking