YouTube

Facebook’un son çırpınışları! Hala yenilik peşindeler

Ortak noktalarınızı paylaşmak ve bildirilere açık olduğunuzu belirtmek için Küme profilinizi de güncelleyebilirsiniz. Ve bir aktiflik yayınlamak istiyorsanız, herkese açık Facebook etkinliklerini Instagram Hikayeleri olarak paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya devi, Kümeler içinde yanlış bilgilerin yayılmasını engellemeyi de kolaylaştırıyor. Yöneticiler, bilinen yanlış savlara sahip gönderileri (yani, şimdi doğrulanmamış bilgileri) otomatik olarak bekleyen gönderilere taşıyabilir, böylelikle silinmeden evvel incelenebilirler. Yöneticiler zati gönderileri otomatik olarak reddedebilir ve hatta postları otomatik olarak engelleyebilirken, bu onların uydurma içerik eğilimlerini tespit etmelerine ve yasaklar konusunda karar vermelerine yardımcı olabilir.

Facebook’un son çırpınışları! Hala yenilik peşindeler

Facebook, yöneticilerin, bir balığı “yağlı” olarak tanımlamak üzere aslında o denli olmayan lakin diğerleri tarafından zorbalık ve taciz olarak işaretlenebilecek içeriğe müsaade vermesine imkan tanıyan bir uzantıyı da test ediyor. Bu, sırf kaldırılmış bir kümesi yönetmemiş yahut önemli bir siyaset ihlali yapmamış, faal olarak dahil olan yöneticiler için geçerli olacak. Öbür bir teste nazaran ise yöneticiler, topluluk üyelerine puan vererek katkıları ödüllendirebilecek. Örneğin, yeni gelenleri karşılamak yahut yararlı ipuçları sağlamak için rozetler alabilirsiniz.

Değişiklikler hem olumlu katılımı teşvik etme gayreti hem de Kümelerin bazen Facebook’un en büyük yanlış bilgi meselelerinin kaynağı olduğunun kabul edilmesi olarak görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/