YouTube

Instagram, Twitter’daki o özelliği kendisi için kopyalıyor

Sosyal medya dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Instagram, nizamlı olarak yeni özellik güncellemeleriyle gündeme gelen bir isim. Bu özelliklerinden kimilerini kendi bünyesinde üreten Instagram, çoğunlukla ise başka toplumsal medya platformlarından kopya çekme yoluna gidiyor.

Buna nazaran şirketin esinlendiği son isim Twitter oldu. Toplumsal medya dünyasını yakından takip edenlerin net bir biçimde hatırlayacağı üzere Twitter, geçtiğimiz yıllarda bünyesine kattığı Spaces sayesinde canlı yayın sohbeti özelliğini faal hale getirmiş ve bu atılımıyla bölümdeki kıymetli bir boşluğu doldurmuştu.

İşte Instagram’ın yeni güncellemesinin odak noktasını da bu mevzu oluşturacak. Amerikalı toplumsal medya devine yakın kaynaklar tarafından yapılan bir paylaşıma nazaran, yakın vakitte kararlı sürümünün servis edilmesi beklenilen bu özellik sayesinde, kullanıcılar canlı yayın üzerinden sohbet edebilecek.

Instagram, Twitter’daki o özelliği kendisi için kopyalıyor

Öte yandan Instagram’ın üzerinde çalıştığı tek yenilik de bununla hudutlu değil. Gelen son bilgilere nazaran şirket, bir tarafından canlı yayın performansını arttırmak isterken öteki bir taraftan ise kullanıcılarına anket sunmanın formülünü arıyor. Lakin toplumsal medya devinin bunu nasıl yapacağı şimdilik muhakkak değil.

Bazı kaynaklarda bu anket özelliğinin direkt uygulamanın kendisine entegre edilerek istenildiği vakit bir gönderi üzere paylaşılabileceğini tez ederken, kimi kaynaklarda ise anket özelliğinin sırf canlı yayınlar için kullanıma sunulacağını ve bunun dışında anket yapmanın mümkün olmayacağını belirtiyor. Hangi tarafın haklı olduğunu ise vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/