YouTube

Meta CEO’su toplantıların avatarlar vasıtasıyla yapılacağına inanıyor

Sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik teknolojileri hala epeyce yeni alanlar. Bugüne kadar genel itibariyle cümbüş ve oyun odaklı bir çerçevede gelişen VR/AR gözlüklerinin artık yepisyeni bir misyon edindiği de biliniyor. Tabi bu misyonu üstlenen isimse, Meta CEO’su Mark Zuckerberg.

Ünlü ismin son vakitlerde yaptığı açıklamaların neredeyse tamamında Metaverse’e ilişkin bilgiler vermesi, Zuckerberg’in aklında fikrinde sadece bu hususun olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Meta Connect 2022 etkinliğinde de açıkça görülen bu durumun muvaffakiyete dönüşüp dönüşmeyeceği ise meçhul.

Meta CEO’su toplantıların avatarlar vasıtasıyla yapılacağına inanıyor

Son olarak geçtiğimiz gün bir Podcast yayınına katılan Zuckerberg, burada yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Ünlü girişimciye nazaran en geç 5 yıl içerisinde tüm internet kullanıcılarının konutunda en az birer adet sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik gözlüğü bulunacak. Bu sayede insanların meskenlerinde otururken, değerli toplantılara katılabileceğini lisana getiren Zuckerberg, bunun için kullanılacak olan aracın ise avatarla olacağını belirtiyor.

Meta Connect 2022 etkinliğindeki açıklamalarına da değinen Zuckerberg, avatar konusunda sıkı bir halde çalışıldığını ve son güncellemeyle birlikte artık bu figürlerin bacak ve ayaklara da kavuştuğunu hatırlattı. Hakikaten bugüne kadar şayet rastgele bir sebepten Horizon Worlds’e bağlandıysanız, buradaki avatarların bacakları olmadan havada süzüldüğünü görmüşsünüzdür. Bakalım geçmişi başarılarla dolu ünlü ismi bu sefer nasıl bir serüven bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi