YouTube

Microsoft’tan reaksiyon çeken Türkiye değişikliği!

Microsoft, Türkiye’deki Store için hayli reaksiyon çeken bir değişikliğe gitti. Uygulama ve oyun mağazasında ülkemize özel fiyatlandırma avantajı sunan şirket, Türk Lirası’ndaki kıymet kaybı üzerine, yurt dışındaki kullanıcıların ucuz oyun alabilmesini engellemek ismine yeni bir karar aldı.

Microsoft, Türkiye’de ikram olarak satın alma seçeneğini kaldırdı!

Microsoft Mağazası, ülkelere ve para ünitesine özel fiyatlandırma seçeneği sunuyor. Bu sayede parası bedel kaybına uğrayan ülkeler için bir kolaylık sağlanması amaçlanıyor. Lakin bu avantaj, berbata de kullanılabiliyor.

SomosXbox tarafından paylaşılan habere nazaran Microsoft, Türkiye ve Arjantin’deki Microsoft Store için “Hediye olarak satın al” seçeneğini kaldırdı. Şirketin bu kararı, etkilenen ülkelerin oyuncuları tarafından reaksiyonla karşılandı.

Microsoft bu kararıyla ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin kestirimler, başka ülkelerin kullanıcılarının Türkiye ve Arjantin’e uygulanan avantajdan yararlanarak daha ucuza oyun almasını işaret ediyor.

Öyle ki görülenler, iddiaları dayanaklar nitelikte. Çünkü yurt dışındaki hesap satıcıları, oyunları Türkiye üzerinden İkram ile satın alma seçeneği ile satın alıyor. Bu sayede ucuza elde ettiği oyunları kendi ülkesinde kendi para ünitesi üzerinden satışını yapıyor. Münasebetiyle Microsoft ziyana giriyor.

Duruma örnek vermek gerekirse, İspanya’daki bir oyun 35 euro fiyat etiketiyle satılıyorken, bu ölçü Arjantin’de 12-15 euroya kadar düşmekte. Benzeri biçimde Türkiye’de de 5’te 1, hatta 10’da 1’e kadar düştüğünü görebiliyoruz.

Microsoft Store’da en çok satanlar

Sıra Oyun
1 Minecraft: Java & Bedrock Edition
2 March of Empires Sultan Savaşı
3 Top Eleven 2023: Futbol Menajeri Ol
4 Roblox
5 Candy Crush Saga
6 Pro 11 – Football Manager Game
7 War Planet Online: Küresel Conquest
8 Asphalt 9: Legends
9 Goodgame Empire
10 World of Tanks Blitz
11 Microsoft Flight Simulator Premium Deluxe 40th Anniversary Edition
12 Royal Revolt 2
13 Slotomania – Free Casino Slots
14 Mount & Blade II: Bannerlord
15 Asphalt 8: Airborne
16 Asphalt 8: Airborne
17 Farming Simulator 22
18 Candy Crush Soda Saga
19 Minecraft Dungeons Ultimate Edition
20 Microsoft Flight Simulator Standard 40th Anniversary Edition

Peki sizler Microsoft Store hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking