YouTube

MSI’dan 0.5ms Oyuncu Monitörü: NXG252R Oculux

NXG252R monitör 24.5 inç boyutta ve 1920×1080 Full HD çözünürlüğe sahip. 240 Hz tazeleme suratına sahip yani 240 FPS’yi ekrana hakikaten kare kare çizebiliyor. Piksellerin renk değiştirme müddeti ise 1 milisaniyenin altına inerek 0.5 ms bedeline ulaşıyor. Ghosting olmadan, imgelerde pikseller ortası süratli sahnelerde renk geçişindeki yavaşlıktan kaynaklanan bulanıklık ve geride hayalet efektler kalmadan net bir imaj elde etmek mümkün.

Bu elbette şimdi IPS çeşidi panellerde mümkün değil, TN çeşidi bir panel kullanılıyor. Fakat klasik TN zayıflıkları da büyük ölçüde azaltılmış. Yalnızca bu yüzden fuarda yanlardan, üstten ve aşağıdan monitöre bakarak bu noktaya değindik. Beklediğimizin ötesinde bir görüş açısı gördük.

Tasarım açısından ince çerçeveler dikkat çekse de 240 Hz monitörlerde alıştığımız üzere soğutma ve elektronik aksam için kasa çok ince değil. Aslında aydınlatma teknolojisi sayesinde yalnızca 65 Wattlık bir adaptör ile çalışabiliyor. Estetik açıdan hayli yeterli, lakin fuar alanında sergilenen model muhtemelen birinci prototiplerden. Çünkü üzerinde MSI logosu bile yoktu.

506.1 x 182.4 x 507 mm boyutlarındaki monitörde 1 x DP 1.2 (240Hz), 1 x HDMI 1.4 (60Hz), 3 x USB 3.1 Gen1 Type A (Yan) ve PC ilişkisi için 1 x USB 3.1 Gen1 Type B port bulunuyor. MSI’ın yazımım takviyesi için USB’yi bağlamanız gerekiyor fakat yan portlar kasadan daha yakın ve daha çok port elde ediyorsunuz.

Monitör pazarına yakın denebilecek bir vakit içerisinde katılan MSI, evvel VA kavisli 144 Hz modelleriyle dikkat çekmişti. Artık bunu turnuva düzeyi eSpor karşılaşmaları için geliştirdiği MSI Oculux NXG252R eSports GSYNC ile daha da ileriye taşıdı. Bakalım sırada ne var?

Bütün aktiflik görüntülerimiz için tıklayın…

Farklı emellere uygun laptop, sistem, monitör, bileşen ve telefon tavsiyeleri için özel bölümümüz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!