YouTube

Müzik dinleyerek para kazanılır mı? İşte 5 prosedür

Müzik dinleyerek para kazanılır mı? Günümüzde müzik dinleyebilmek için YouTube ve Spotify üzere onlarca fiyatlı ve fiyatsız platform bulunuyor. Ancak müzik dinleyerek para kazanabileceğimiz çeşitli uygulamalar, platformlar ve web siteleri de bulunuyor. Gelin birlikte bu platformlarda dahil olmak üzere müzik dinleyerek para kazanmanın yollarına bakalım.

Müzik blogu açın

Blog yazmak, vakit, emek ve yatırım isteyen hayli güçlü bir iş. Lakin maddi karşılığı da bir o kadar yüksek. Âlâ bir müzik blogu muharriri olmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz muhakkak bir müzik çeşidine odaklanmanız ve etrafınızı olabildiğince geniş tutarak yeni beşerler, sanatkarlar ve yer sahipleriyle tanışmaya hazır olmalısınız.

Hangi müzik çeşidinde blog oluşturup yazılar yazacağınıza karar kıldıysanız sıradaki adıma geçebilirsiniz. Önceliği yeni çıkan albüm ve sanatkarlara vererek piyasadaki yeni gelişmelere dair niyetlerinizi yazabilir, konser, canlı performans duyuruları ve yer tanıtımları yapabilirsiniz.

Şarkılara puan verin

Şarkıları dinleyip puan verip oylayabileceğiniz ve bu işi yaparken de para, konser bileti ve ikram çeki kazanabileceğiniz pek çok web sitesi bulunuyor. Music Xray, Hit Predictor, Playlist Push, Current.us, RadioEarn ve Research.fm üzere siteler hayli tanınan ve muteberdir.

Bu sitelerin bilinirliği arttıkça, buradan para kazanmak isteyenlerin sayısı ve kazandıkları paranın ölçüsü da artış gösterecektir. Bizce bu işi yaparken asıl kıymetli olan size uygun siteyi seçmek olacaktır. Kimi sitelerde dinlemek istediğiniz müzik cinsini siz seçebiliyorken, birtakım siteler kendi istediği cinsleri hatta onların belirledikleri kesimleri dinlemeniz için sizlere ödeme yapıyor.

Sohbet kümelerine katılın

Pek çok müzik dinleyerek para kazanma sitesinin içerisinde odak kümeleri bulunuyor. Bu kümeleri sizinle benzeri müzik zevklerine sahip şahıslarla müzik ve müzikler hakkında konuşabildiğiniz yahut canlı olarak birlikte dinleme yapabildiğiniz bir sohbet odası üzere düşünebiliriz.

Bu kümelerde bulunan moderatörler sohbeti kendi istedikleri formda yönlendiriyor. sizlere dinlediğiniz müziğin sevdiğiniz ve sevmediğiniz yanlarını, neden bu müzik tipini sevdiğinizi ve sanatkarın dinlediğiniz cinse yenilik katıp katmadığını sorabiliyor ve sizde bu sorulara yanıt vererek para kazanıyorsunuz.

Anket doldurun

Sohbet odalarının yanı sıra anket doldurarak da para kazanabilirsiniz. LifePoints, InboxDollars ve Pinecone Research üzere internet siteleri ve uygulamalar, sizlere muhakkak cinsler, müzikler ve sanatkarlar üzerinden doldurabileceğiniz pek çok anket ve misyon veriyor. Doldurulan her anket ve tamamlanan misyon için puan topluyor ve daha sonra topladığınız puanları nakite çevirebiliyorsunuz.

Şarkı kelamlarını çevirin

Şarkı çevirisi yapmak da aslında epey karlı bir iş. Pek çok uygulama ve internet sitesi size yapmış olduğunuz çeviri kadar yada çalıştığınız mühlet üzerinden bir ödeme yapıyor. Yapmanız gereken çok kolay, sizlere sunulan müzikleri dinliyor kimi vakit bunları yazıya çeviriyorsunuz, kimi vakit da yazı halinde gelen müziklerin farklı lisanlarda çevirisini yapıyorsunuz.

Bu haberimizde sizinle müzik dinleyerek nasıl para kazanabileceğinizi paylaştık. Husus hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi