YouTube

Riot Games siber taarruz altında! Yamalar etkilenebilir

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 46 çalışanını işten çıkaran Riot Games, ülkemizde de faal durumda faaliyet gösteriyor. Artık ise şirket, Valorant ve League of Legends oyuncularını üzebilecek bir haber ile gündeme geldi. O denli ki, şirketin bu hafta başında yaşadığı güvenlik ihlali nedeniyle yeni yamalar ertelenebilir. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Riot Games siber akına uğradı: yamalar ertelenebilir!

Bir tweet ile bu durumu paylaşan Riot Games, bu haftanın başında bir siber akına uğradıklarını ve güvenlik sistemlerinin bir müddetliğine ellerinden alındıklarını açıkladı. Şirket, Rastgele bir oyuncunun verilerinin ve kişisel bilgilerinin ele geçirildiği tarafında bir belirti bulamadıklarını söyledi. Stüdyo, ellerine geçen bilgileri anında paylaşma kelamı de verdi.

Ayrıca şirket, tanınan League of Legends oyununun yaklaşan yamasının ertelenebileceğini söyledi. Geçen hafta bu yamayı 25 Ocak’ta yayınlama kararı veren şirket, etkilenme ihtimali bulunan Ahri sanat çalışmasını Şubat ayındaki güncellemeye erteleyebilir. Riot’s League Studio’nun lideri Andrei van Roon, ”13,2’de olabilecek hiçbir şey iptal olmayacak. Düzeltilemeyecek şeyler ise (sanat çalışmaları gibi) bir sonraki güncellemeye ertelenecek.” ifadelerini kullandı.

Riot Games’in tam açıklaması ise şu biçimde:

”Bu haftanın başlarında, geliştirme ortamımızdaki sistemlerin güvenliği bir siber taarruzla ele geçirildi. Şu anda tüm karşılıklara sahip değiliz, lakin erken bağlantı kurmak ve oyuncu datalarının yahut ferdî bilgilerin ele geçirildiğine dair rastgele bir belirti olmadığını size bildirmek istedik. Maalesef bu durum, içerik yayınlama yeteneğimizi süreksiz olarak etkiledi. Gruplarımız bu durumu düzeltmek için çok sıkı çalışıyor. Bu durumun birden fazla oyundaki yaklaşan yama tempomuzu etkilemesini bekliyoruz.”

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games bu durumu toparlayabilecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!