YouTube

Toplumsal medyanın sevilen özelliği YouTube’a geliyor!

Son devirlerde birçok toplumsal medya platformu, kullanıcıları ortasındaki etkileşimi artırmak için çeşitli yeni özelliklerini kullanıma sundu. Yıllardır hayatımızda olan tanınan görüntü izleme platformu YouTube da buna seyirci kalmayarak hesap ismi özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

Tüm kullanıcılar yararlanacak

Sosyal medya platformlarındaki hesap isimleri, kullanıcıların eşsiz birer ismidir. O denli ki yalnızca bir hesap ismi için yüksek meblağlarda para ödeyen şirketler dahi var. Şu anda Facebook, Instagram ve Twitter üzere birçok platform, kullanıcılarına özel isim seçmelerine imkan sunuyor.

YouTube, bu nedenle hesap ismi kurallarını gevşetiyor ve başka kullanıcıların kullanımına sunuyor. Çünkü bundan evvel sadece muhakkak abone ve izlenme koşulunu karşılayan kanallar bu özelliği kullanabiliyordu.

YouTube, sadece koşulları karşılayan içerik üreticilerine görüntü başlıklarında ve açıklamalarında öteki kanalları etiketleme imkanı sunuyordu. Artık tüm kullanıcılar ”Handles” olarak bilinen özelliğe erişebilecekken, bununla birlikte canlı sohbetlerde faal kullanıcılar da birbirlerini etiketleyebilecek.

Handles özelliği, önümüzdeki haftadan itibaren birtakım kullanıcılara sunulacak. Sonrasında kademeli olarak tüm hesaplara kadar genişleyecek. Bununla birlikte artık her YouTube kanalı, ”youtube.com/hesap-adiniz” üzere belirlediği hesap ismiyle özel adrese sahip olacak.

Mevcut kuralları karşılayarak özel URL adresine sahip olan kanallar, mevcut hesap isimlerini kullanmaya devam edebilecekler ve isteğe bağlı olarak değiştirebilecekler.

YouTube sonunda duyurdu

Hesap ismi özelliğini başka tüm kullanıcılara genişleten şirket, Made on YouTube canlı etkinliğinde bir dizi yeni özelliğini de tanıttı. YouTube’un Shorts görüntülerine reklam özelliğinin getirildiği duyurulan aktiflikte yeni bir özellik daha tanıtıldı. İçeriklerinde müzik kullanan kullanıcılar için Creator Music duyuruldu.

Creator Music, görüntülerde kullanmak isteyen içerik oluşturucuların müzik satın almalarını kolaylaştıran yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi beta testinde olan program, içerik oluşturucuların göz atabilecekleri, arayabilecekleri ve satın alabilecekleri geniş bir müzik kataloğu sunacak. Yeni bilhassa birlikte müzik sahiplerinin de para kazanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!