YouTube

Türkiye’de Özel Sıvı Soğutma Sistemleri #2

Can Eroğlu ikinci konuğumuz, Conn Bilgisayar, GTM Teknoloji bünyesinde yer alan Can, bizlere bilhassa işin satış yapan, eser tedarik eden şirket kısmından bilgiler aktarıyor. Bu sayede özel sıvı soğutma sistemleriyle ilgilenenlere işin bir öteki tarafını aktarma imkanı ediniyoruz. EK Waterblocks, Bitspower ve öteki markaları da konuştuk.

Yurtdışında çoklukla hobi yüklü olarak tercih edilse de Türkiye’de daha çok profesyonellerin tercih ettiğini görüyoruz. Bilhassa de performans beklentisi olan ve vakit nakit diyenlerin bu biçim üst seviye tahlilleri kullandığını, Conn da doğrulamış oluyor. Mimarlık ofisleri üzere bilhassa uzun saatler çalışan ve performans dalgalanması istemeyen pek çok üst seviye sistem ihtiyacı olan iş kolu var.

Aslında firma 5 yıldır Türkiye’ye bu modülleri getiriyor. EK Waterblocks başta olmak üzere farklı marka modüller var. Bu kesimlerin tedariği, stoğu, aradığımızda bulup bulamadığımız üzere soruları da sizler için sorduk. Yeni bileşenler çıktığında bunlara özel soğutma blokları ne süratte geliyor? RTX 2080 ve RTX 2080Ti üzere örnekleri de konuştuk. Aslında beklediğimizden çok daha uygun bir durum var, hem modüller süratli geliyor, hem süratli kargolanıyor, hem de Türkiye’de bu bileşenlerin stoğu kâfi ölçüde tutuluyor. Yani yurtdışından kesim pek beklenmiyor. Bu servis açısından da değerli çünkü profesyonel kullanımdaki sistemlerin devamlı çalışır durumda tutulması gerekiyor.

İşin kültür tarafına bakarsak oyuncu kültürünün yaygınlaşmasıyla birlikte estetik açıdan tercih edenlerin de arttığını görüyoruz. Elbette özel sıvı soğutma sistemleri olağan sistemlerin de daha üzerinde bir bütçe ile Türkiye’de nüfusa oranla küçük bir yüzde tarafından kullanılıyor. Yavaş yavaş da olsa yaygınlığı artıyor.

Türkiye’de Özel Sıvı Soğutma Sistemleri #1..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!