YouTube

Twitter, COVID-19 yanlış bilgilendirme siyasetini uygulamayı durdurdu

Bazı Twitter kullanıcılarının ve CNN’in fark ettiği üzere, toplumsal medya şirketinin şeffaflık sitesini sessizce güncelleyerek COVID yanlış bilgilendirme siyasetini 23 Kasım’da uygulamayı bıraktığı ortaya çıktı. Şirketin, Elon Musk’ın planladığı af kapsamında yanlış bilgi paylaşımı nedeniyle yasaklanan hesapları geri getirip getirmeyeceği şimdi aşikâr değil, lakin bu, şirketin daha fazla kullanıcının hesabını askıya almayacağını yahut koronavirüs ve aşılar hakkında yanlış bilgiler veren içeriği silmeyeceğini gösteriyor.

Twitter, Ocak 2020’de, hastalık dünya çapında yayılmaya başladığında COVID-19 yanlış bilgilerine karşı tedbir almaya başlamıştı. Toplumsal ağ o vakitten beri bahisle ilgili olarak 11.200’den fazla hesabı yasakladı, 97.600’den fazla yanlış içerik örneği topladı ve ihtar etiketleri üzere eforlarla 11.7 milyon hesaba “meydan okudu”.

Twitter, COVID-19 yanlış bilgilendirme siyasetini uygulamayı durdurdu

Musk rutin olarak yasaklara ve kimi COVID-19 güvenlik tedbirlerine karşı olduğunu lisana getiriyor. Ki Tesla, covid tedbirleri kapsamındaki kapanma buyruklarına karşın fabrikalarını açık tutarak erken pandemik kurallarına da meydan okumuştu. Musk ayrıyeten Nisan 2020’deki bir kar duyurusu sırasında bu kapanmaların “insanları zorla hapsetmek” olduğu konusunda ısrar etmiş ve eyaletin covid tedbirleri sebebiyle Tesla’nın genel merkezini Kaliforniya’dan Teksas’a taşımakla tehdit etmişti. Teşebbüsçü aşılamayı desteklerken, kapanmalara karşı çıkmış ve Kanada’nın başşehri Ottawa’yı haftalarca kapatan kapanmalara karşı çıkan işgalcilere dayanağını lisana getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al