YouTube

Twitter Mavi Tik özelliğini yüzüne gözüne bulaştırdı

Sosyal medya dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Twitter’ı şirketler kümesine ekleyen Elon Musk, birinci atılım olarak Mavi Tik’i seçmiş ve bu özelliğin özelden genele yayılacağını duyurmuştu. Elon Musk öncesi periyoda kadar yalnızca tanınmış bireylerin hesaplarını doğrulayabilmeleri için kullanılan bu sistem, Elon Musk ile birlikte parayı veren düdüğü çalar formunda bir özelliğe dönüşmüştü. Lakin kısa mühlet içerisinde binlerce fake hesabın Mavi Tikli duruma geçmesi, Elon Musk’ın frene basmasına neden oldu.

Yapılan denetimler sonucunda, binlerce fake hesabın Mavi Tik aldığının tespit edilmesiyle birlikte Twitter Blue’nun abonelik alımını durduran Elon Musk, parasını ödeyip bu özelliğe sahip olmaya hak kazanan birçok hesaptan da Mavi Tik’i geri çekti.

Twitter Mavi Tik özelliğini yüzüne gözüne bulaştırdı

Hemen her mevzuda açıklama yapabilmek için fırsat kollayan Elon Musk’ın şu ana kadar bu gelişmelere ait rastgele bir açıklama yapmaması büyük şaşkınlığa neden olurken, kulislerde konuşulan şey ise ünlü milyarderin bu keşmekeşin içerisinden çıkabilmek için bir kaçış yolu aradığı istikametinde.

Twitter’ı satın almadan evvel en büyük çekincesi bot ve uydurma hesaplar olan Elon Musk, son atağıyla aslında şahsen kendi bacağına sıkmış oldu. Fakat yeniden de beklenmedik kararlarıyla tanınan Elon Musk’ın bu yeni gelişmeler karşısında nasıl bir hal takınacağı büyük merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!