YouTube

Twitter yeni özelliğiyle daha kaliteli bir sohbet ortamı yaratmak istiyor

Son vakitlerde ismi Elon Musk’dan farklı anılmaz olan Twitter’ın geleceği hala bilinmeyen. Olağan kaideler altında 17 Ekim’de görüşülmesi gereken dava, Elon Musk’ın Twitter için çektiği teklifini yine masaya sürmesi ve hakimin bunu anlaşabilme umudu olarak görmesi nedeniyle Kasım ayına ertelenmişti. Bu durum Twitter’ın güzeline mı gitti yoksa hesaplarını mı bozdu bilemiyoruz lakin bildiğimiz bir şey var ki o da toplumsal medya devinin kendini geliştirmeye devam etti.

Dünyanın en kıymetli toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni özellikleriyle yazılı irtibatın yanı sıra kelamlı irtibatı de kuvvetlendirecek adımlar atmak istiyor.

Twitter yeni özelliğiyle daha kaliteli bir sohbet ortamı yaratmak istiyor

Kısa bir müddet evvel güncellenen Topluluklar özelliğini bu kapsamda bir sefer daha ele alan Twitter, artık de bu özelliğine Space’i eklemek istediğini duyurdu. Aslında bunun manası tam olarak şu, özelliğin hayata geçmesiyle birlikte birebir topluluk içinde bulunan kullanıcılar kendilerine özel bir sohbet odası açabilecek ve konuşmalarında buradan devam edebilecekler.

Bakıldığında bu özelliğin epeyce ilgi cazibeli olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu sayede Twitter, toplumsal medyanın doğuş fikri olan arkadaşlık ve sohbet üzere genetik özelliklerini geri çağırmış olacak. Fakat sevinmek için şimdi erken zira şu an için bu özellik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde ki ufak bir küme üzerinde test ediliyor. Özelliğin ne vakit genel kullanıma açılacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!