YouTube

WhatsApp beklenen güncellemeyi sonunda yayınlıyor! Pekala neler değişecek?

Sosyal medya denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan WhatsApp, kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Şirket bazen bu yeniliklerini iOS ve Android işletim sistemlerinin her ikisinde eş vakitli olarak paylaşırken, bazen de platformların birine öncelik tanıyarak işe başlayabiliyor.

İşte WhatsApp tarafından Android kullanıcılarının beğenisine yaklaşık 1 ay evvel sunulan ve içerisinde pek çok kıymetli özellik barındıran güncelleme paketi, bugün itibariyle iOS kullanıcılarının da beğenisine sunulmaya başlanacak. Yeni güncelleme paketine baktığımız vakit birinci dikkatimizi çeken şeyler tabi ki kümelere getirilen yeni özellikler ve küme yöneticilerinin artan yetkileri oluyor.

Buna nazaran artık grup yöneticileri, küme içerisinden bir kişinin yaptığı paylaşımı 2 güne kadar büsbütün silebiliyor. Yani artık istenilmeyen bir bildiri atıldığında, illa da o bildirisi ceddin silmesini beklemek tarih olacak.

WhatsApp beklenen güncellemeyi sonunda yayınlıyor! Pekala neler değişecek?

Bir başka yenilik ise, artık bir kümeden çıkmak isteyen iOS kullanıcılarına, bu gelişmenin kimlerle paylaşılmasının istenildiği sorulacak. Şayet kullanıcı isterse, kümeden çıktığı bilgisi artık olduğu üzere herkesle paylaşılacakken, istemesi halinde ise yalnızca küme yöneticilerinin bilgilendirildiği bir bildiri oluşturulacak.

Öte yandan bu güncelleme paketinin şimdi gün içerisinde dağıtıma başlayacak olmasına karşın, şirket daha şimdiden başka özellikleri için çalışmalar başlamış. WABetaInfo tarafından verilen bilgilere nazaran, önümüzdeki günlerde gelecek yeni bir güncelleme ile birlikte bundan sonra kümelerdeki bildirilerin yanında o bildirisi ceddin profil fotoğrafı görülecek. Böylelikle bildirisi atanı bulma karmaşası da sona ermiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom