YouTube

Yeni toplumsal medya platformu “BeReal”: Instagram tarihe mi karışıyor?

BeReal son vakitlerde epey tanınan bir toplumsal medya uygulaması haline geldi. BeReal, kişinin kendi imgesini, kişinin hayatının o anda olduğu üzere daha özgün fotoğraflarını çekmesine odaklanan bir toplumsal medya ve fotoğraf paylaşım uygulaması. Instagram, gösterişli bir fotoğraf yahut görüntü koleksiyonu oluşturup düzenleyerek takipçileri ve beğenileri çekmekle ilgiliyse, BeReal tam aksisi. Büsbütün daha az gösterişli, daha doğal ve samimi bir formda kişinin kontakları ile daha “gerçek” anlar paylaşmasına imkan tanıyan spontan gönderilerin olduğu bir sosyal medya platformu.

BeReal, daha özgün gönderileri kolaylaştırmak ve teşvik etmek için tasarlanmış. BeReal, kolay fotoğraf paylaşımı yerine değişik bir zamanlanmış fotoğraf istemi formatına sahip.

Kullanıcılarının diğerlerinin kaydırması için daima bir içerik akışı olmayan uygulama, Tüm kullanıcılara, fotoğraf çekmelerini isteyen günlük bir push bildirimi gönderir. BeReal kullanıcılarına, fotoğrafı çekip yayınlamaları için başlangıçta en fazla iki dakika verilir. Fakat, mühlet dolduktan sonra da fotoğraf gönderebilir. Arkadaşlarınızın gönderilerini (veya başka kullanıcıların herkese açık gönderilerini) görüntülemek için evvel günlük fotoğrafınızı göndermeniz gerektiğini de belirtmekte yarar var.

Bir BeReal gönderisi, öbür platformlardaki birden fazla toplumsal medya gönderisine kıyasla epeyce sadedir. Bu, tıpkı anda çekilmiş iki fotoğrafı içeren bir fotoğraf gönderisidir: ne yaptığınızın bir fotoğrafı ve evvelki fotoğrafı çekerken çekilmiş otomatik bir özçekim. Sonuç, büyük fotoğrafın üzerine yerleştirilmiş ve sol üst köşede daha küçük dikdörtgen bir selfie ile yaptığınız şeyin dikey olarak yönlendirilmiş büyük bir fotoğrafı bulunan kolay bir karedir. Yayınlandıktan sonra gönderiye sırf bir başlık ekleyebilirsiniz. Filtre, çıkartma yahut öbür bir şey ekleyemezsiniz. Bu fotoğrafları da düzenleyemezsiniz.

BeReal gönderiniz yayınlandıktan sonra, arkadaşlarınız uygulamanın RealMojis özelliği ile gönderiye yorum yapabilir yahut reaksiyon verebilir. RealMojis özelliği, bir fotoğrafa reaksiyon vermek için kullanmak istediğiniz emojiyi yine oluşturduğunuz bir fotoğrafınızı eklemenizi sağlar. Hasebiyle, başparmak üste emojisini seçerseniz, başparmak üste işaretini yaparken kendinizin bir özçekimini yapmanız istenecektir. Son olarak BeReal’da arkadaşınız olmayan bireylerin herkese açık BeReal gönderilerini içeren sonlu bir Keşif sekmesi de bulunur. Keşif kısmından görüntülediğiniz gönderilere yorum yapamazsınız, lakin onlara reaksiyon verebilirsiniz. Kendi yayınlarınızı da herkese açık olacak formda ayarlayabilirsiniz.

BeReal’ı indirmek ve kullanmak ücretsiz. Şu anda Android ve iOS aygıtlarda kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking