YouTube

Yeni Xbox ne vakit çıkacak?

Söz konusu oyun konsolu olduğunda en değerli isimler ortasında Microsoft’un Xbox’ı yer alıyor. Piyasaya çıkan son Xbox oyun konsollarının üzerinden ise uzun vakit geçti. Bunun üzerine ‘Yeni Xbox ne vakit çıkacak?’ sorusu oyuncular tarafından sorulmaya başladı. Bugün ortaya çıkan raporlar ise yeni Xbox’ın ne vakit çıkacağıyla ilgili bilgi veriyor.

Yeni Xbox konsolları 2028’e kadar çıkmayacak

Microsoft Xbox’ın piyasadaki mevcut oyun konsolunu duyurmasının üzerinden iki yıldan fazla vakit geçti. Bu denli vakitten sonra Xbox Series X ve S konsolları pek çok sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Bu meseleler ise talep, yarı iletken kıtlığı ve COVID-19 olaylardan meydana geldi.

Bunlara karşın konsol oyuncuları, yeni Xbox’ın ne vakit çıkacağını merak ediyor. Bugün, Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun Microsof’un önerilen Activision Blizzard’ı satın almasına ait bir modülü olarak yayınlanan evrakları, mevzuya ait kimi gerçekleri ortaya koydu. Bu evraklara nazaran yeni Xbox konsolları, 2028’e kadar çıkmayacak.

Microsoft’un sahibi olduğu Xbox, alıcıların yeni bir kuşağın başlangıcında konsol seçimlerini ‘yeniden değerlendireceklerini’ belirterek telaşları kabul etti. Ayrıyeten oyuncuların yeni bir konsol satın almaya karar vermesinin sadece ‘sekiz yılda bir gerçekleşen bir olay’ olduğunu söyledi.

Mevcut konsollar, Xbox Series X ve S, 2020 Kasım’dan beri piyasada yer alıyor. Microsoft’un sekiz yılda bir tanımlamasına nazaran bir sonraki yeni Xbox 2028 yılında gelecek. Şirket son dokümanlarda, en erken 2028’in sonbaharından önce sürülmeyeceğini de belirtiyor.

Xbox X ve S, ortalama konsol açısından nispeten yeni sayılıyor. Bu nedenle oyuncuların yeni jenerasyon bir Xbox konsolu hakkında resmi bir şey duyması çok uzun vakit alacak üzere duruyor. Ayrıyeten Xbox Game Pass hizmetinin de ne kadar başarılı olduğu dikkate alındığı vakit şirketin bir tane de konsol süreceğine kuşku yok.

Peki, siz Xbox çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al