YouTube

Twitter Blue için beklenmedik karar! Kullanıcıların güzeline gitmeyecek

Şirket ayrıyeten “haber vermeksizin kendi takdirimize bağlı olarak” daha uzun bekleme mühleti talep etme hakkını gizli tuttuğunu da söylüyor.

Yeni siyaset, Twitter’ın yeni hesapların Blue’ya katılmasını engellemesinden kısa bir mühlet sonra geldi. Twitter, doğrulama için ödeme sistemi getirmesinden sonraki birkaç gün içinde, başka kullanıcıların başını karıştırmak için yeni onay işaretlerini kullanan bir taklitçi ve trol akınıyla boğuştu. Firma bunun önüne geçebilmek için, tanınmış bireyler ve kuruluşlar için ikincil bir “resmi” onay işareti kullanmayı denedi, lakin Twitter’ın yeni sahibi, sistemi başlattıktan yalnızca birkaç saat sonra bunu da beğenmeyip uygulamaktan vazgeçti.

Twitter Blue için beklenmedik karar! Kullanıcıların güzeline gitmeyecek

Musk, “yeni bir sürümün” dolandırıcıların isimlerini değiştirmeleri durumunda Mavi onay işaretini kaldırarak caydıracağını söylüyor. Buna nazaran onay işareti kaldırılan hesaplar Twitter’ın yeni Hizmet Kaidelerine uyduğu onaylanana kadar hesaplarını geri alamayacak. Fakat şimdilik bu istikamette rastgele bir resmi siyaset yayınlanmadı.

Bunun üzere tekrar düzenlenen siyasetler için Musk’ın üzerinde ağır bir baskı bulunuyor. ABD senatörü Ed Markey, Elon Musk’ı yeni doğrulama sistemiyle düzmece hesap oluşturmanın kolaylığı konusunda sorguya çekti ve Twitter’ı ve öbür markalarını düzeltmezse Kongre’nin müdahalede bulunacağını söyledi. Twitter ayrıyeten, Musk’ın işçisinden “uzun mesai saatleri” talep etmesinin akabinde çalışanların topluca istifa etmesi nedeniyle bir iç kaosla da uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking